• 19 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ממצאים חדשים? חודשו החיפושים אחרי תייר אירי שנעלם בדרום ב-2017

שגריר בריטניה בישראל, אנשי משטרה ולמעלה מ-100 מתנדבים השתתפו הבוקר בחיפושים. ''ממצאים שונים הועברו לבדיקה'', אומרים בזהירות במשטרת ישראל

אוליבר מקאפי (צילום: פייסבוק)

האם יש ממצאים חדשים היכולים לשפוך אור על נסיבות היעלמו של אוליבר מקאפי, תייר מצפון אירלנד, שנעלם ב-27 בדצמבר, 2017, סמוך למצוק הצפוני במכתש רמון.

מאז נותק עימו הקשר, לא פסקו המאמצים לאיתורו אשר התמקדו באזור ובאפיק נחל חווה שם נראה לאחרונה. לאחר הערכת מצב שנערכה במשטרת ישראל הוחלט להמשיך ולסרוק אזורים נוספים אשר טרם נסרקו.

זירת חיפושים, הבוקר (צילום: משטרת ישראל)

במהלך החיפושים הבוקר נאספו ממצאים שונים אשר הועברו לבחינה ובדיקה.בחיפושים השתתפף  שגריר בריטניה בישראל,  ניל וויגן, עובדי השגרירות שהצטרפו לכוחות ולמעלה מ-100 סורקים בהם: שוטרים, יחידת הכלבנים דרום, מתנדבי משטרת ישראל מיח' אית"ן, מתנדבי משטרת ישראל מיחידות החילוץ עין גדי, ערבה, אילת, גליל, מגילות, ערד, גולן ויחידת כלבנים לישראל (יכ"ל).

"משטרת ממשיכה במאמציה לאיתור הנעדר תוך הסתייעות במיטב היחידות והכלים על מנת להביא לאיתורו.", כך נמסר מהמשטרה.

אוליבר מקאפי, בן 29 בזמן היעלמו, הוא נוצרי אדוק, שחבריו מגדירים כבחור ביישן וחובב טיולים. הוא התגורר בעיר דרומור ובעפם האחרונה שנוצר קשר עימו, ה-21 בנובמבר, הוא  ערך טיול אופניים לאורך שביל חוצה ישראל. זה היה כחודש לפני שמשפחתו הודיעה למשטרת ישראל על היעלמו. 

איש לא יודע מה עלה בגורלו. החשש הראשוני התעורר, כשלא שב הביתה לשנה האזרחית החדשה, כפי שקבע. ההערכה הראשונית של הרשויות בישראל הייתה כי תעה בדרכו. סמוך למקום בו נערכים החיפושים נמצאו לפני שנתיים האופניים שלו, תיקיו, הנעלים וחפצים אישיים. 

החיפושים. האם יש ממצאים חדשים? (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​

על פי מידע שהתפרסם באתר הבלפסט טלגרף, מקאפי הותיר דפים בכתב ידו ובו פסוקים מהתנ''ך והברית החדשה, בין היתר, אודות הצום של ישוע הנוצרי במדבר. אחת הטענות היא שמקאפי, נצרי אדוק, לקה בסינדרום ירושלים - אפיזודה פסיכוטית התוקפת אנשים מסויימים המבקרים בעיר הקודש, גורמת להם הזיות ואף לאהמין שהם דמויות מהתנ''ך. 

וידאו: כתבה ששודרה אודות הנעדר ב''אלופן שישי''
​​​​​​​

מאז נעלם, משפחתו וחבריו בצפון אירלנד שרויים בחוסר וודאות וכאבם רב. חברו הקרוב, מארק פלצ'ר, אמר לבלפסט טלגרף, כי אוליבר בחור מופנם, שאוהב מאוד לעזור לזולתו ובעיקר, לטייל בעולם ולהתנדב בפרויקטים שונים. ''הוא איש נדיב, נרתם לסייע לאחרים. לא לדעת היכן הטא נמצא ומה עלה בגורלו, זה משהו שמכאיב לכולנו''.


תגובות

End of content

No more pages to load