• 25 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משרד הביטחון והפרקליטות הגישו תביעת ענק נגד מועדון הפורום

בחודש מרץ 2015 נפצעה באורח קשה החיילת דורון גנון, בעת בילוי במועדון. מכתב התביעה עולה בין היתר כי הנתבעים לא דיווחו על התאונה למשטרה או מד''א, והנפגעת פונתה לבית החולים באמבולנס אשר פינה שיכורים

דורון גנון לפני פציעתה (צילום: פייסבוק)

פרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי), הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה אזרחית בשם משרד הביטחון על סך כ- 16 מליון שקלים כנגד החברה המפעילה והבעלים של מועדון "הפורום" וחברת הביטוח של המועדון, בגין פציעתה הקשה של דורון גנון ממרץ 2015, אז חיילת בשירות סדיר שבילתה במועדון.

על פי כתב התביעה, ב-28 במרץ, 2015, בשעה 2:35 או בסמוך, שהתה גנון במועדון הפורום, ובעת שישבה על טריבונה, נפל עליה מגובה אדם שזהותו אינה ידועה, שהיה במועדון, אשר שהה במפלס הממוקם מעל למפלס בו הייתה הנפגעת. הנתבעים לא דיווחו על התאונה למשטרת ישראל או מגן דוד אדום, והנפגעת פונתה לבית החולים באמבולנס אשר פינה שיכורים. הנתבעים לא עדכנו את החובשים באמבולנס כי הנפגעת סובלת מפגיעת ראש, ולפיכך טולטלה הנפגעת וצווארה לא קובע כנדרש. כתוצאה מהתאונה, הנפגעת נחבלה באופן קשה בצווארה, ופונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, בו אושפזה ואובחנה כסובלת משברים ב- 3 חוליות בעמוד השדרה הצווארי, והיא הפכה למשותקת ונכה בשיעור של 100% נכות.

בתביעה מבקש משרד הביטחון להשיב לו את הכספים שנדרש לשלם לנפגעת שנפצעה בארוע בהיותה חיילת, על פי חוק שיקום הנכים בגין כאב וסבל לרבות בגין ימי אשפוז, הפסד כושר השתכרות בעתיד, הפסד פנסיה, עזרת צד ג' בעתיד, הוצאות אשפוזים וטיפולים רפואיים ופארה-רפואיים לסוגיהם לרבות בדיקות טיפולים פיזיותראפיים, תרופות, ציוד רפואי והוצאות שיקום והוצאות ניידות.

וידאו: דורון גנון, כחודשיים אחרי פציעתה, בכתבה של חברת החדשות (החדשות 13 בפייסבוק)


המדינה טוענת בתביעה, כי הנתבעים פעלו ברשלנות ו/או בעצימת עיניים ו/או באדישות וכי לא נקטו באמצעי הזהירות שהיה עליהם לנקוט, ובשל כך נפצעה הנפגעת. התביעה נסמכת, בין היתר, על הרשעתם של בעלי המועדון ושל החברה המפעילה בבית המשפט השלום בבאר שבע, בגין ניהול עסק ללא רשיון או היתר זמני.

התביעה הוגשה ע"י עו"ד אורנה פורגש ועו"ד ניר גנצ'רסקי מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) בשיתוף חטיבת תביעות וביטוח באגף היועץ המשפטי של משרד הביטחון.

תגובות

End of content

No more pages to load