• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

14 חיילים מחטיבת כפיר נעצרו , בעקבות התקרית בתחנת הדלק דביר

הורי הנערים, אשר סיפרו שהותקפו על ידי חיילי כפיר בתחנת הדלק בדביר זועמים ועומדים על גרסתם: ''החיילים זרקו מילים על הילדים שלנו, תקפו אותם''. בעקבות התקרית, חלק מהחיילים נעצרו והובאו לחקירה

התקרית בצומת דביר: חייל מכה את המתדלק (צילום מצלמת אבטחה)

14 חיילים מחטיבת כפיר יובאו היום, רביעי, להארכת מעצר, בעקבות התקרית בתחנת הדלק בצומת דביר, בה - על פי עדויות, היכו נערים בדואים שיישבו לשתות קפה. הורי הנערים מיהרו להגיש תלונה במשטרה, שהעבירה את הטיפול לצה''ל. המקרה אירע בשבוע שעבר. תיעוד מהאירוע הועלה לרשתות החברתיות והצית ויכוח.

בצה''ל התקשו תחילה להסביר מה בדיוק קרה בחתחנת הדלק בצומת דביר, אך ברהט הרוחות סערו בעקבות התקרית, בה, לטענת הורים, חיילים מחטיבת כפיר היכו נערים שישבו בתחנת הדלק ושתו קפה והטיחו כלפיהם הערות בעלות אופי גזעני, בהן ''מוות לערבים''.

וידאו: תיעוד התקרית, שהועלה ברשתות חברתיות (צילום מצלמת אבטחה)
​​​​​​​


סרטון ובו תיעוד של חצי דקה מתוך ההתרחשות עלה אתמול, שלישי, לרשתות החברתיות ועורר תגובות קשות בקרב תושבי רהט. בסרטון נראית קבוצת חיילים עומדת מול אדם שנראה כעובד המקום והנערים מאחוריו. אחד החיילים מכה אותו. בסרטון אין תיעוד של מה שקדם או מה שקרה לאחר מכן ואין תיעוד קולי. עם זאת, הורי הנערים עומדים על הגרסא כי החיילים הקניטו והיכו אותם וכי הנערים פנו לטיפול רפואי. 

ברהט יש גם שרואים את התקרית בחומרה, מאחר ובתחנת הדלק המדוברת עוצרים מיד יום עשרות אוטובסים עם חיילים להתרעננות וגם רבים מתושבי רהט עושים במקום את הפסקת הקפה או באים לתדלק את רכבם ומעולם לא היו תקריות וגם בחברה מועסקים בני כל הדתות והמגזרים, כשברור מאליו כי אין הבדל בין עובד לעובד. ברהט מבקשים לחקור את המקרה.

את החיילים מייצגת משפטית ארגון ''בצלמו''. אימו של אחד החיילים, בשיחה עם ברנז'ה NEWS, טוענת שלא היו דברים מעולם וכי הצעירים הבדואים הם אלה שהתחילו בתקרית. באמצעות הארגון, מסרו ההורים אתמול, שלישי, כי אנו מחזקים את בניהם שמוסרים את נפשם למען עם ישראל ומדינת ישראל, ואינם מוכנים שאיומי דקירה בסכין וקללות על חיילים יעברו בשתיקה. הם קוראים למשטרה לחקור את הבדואים ולנהוג בהם ביד קשה''.

מדובר צה''ל נמסר: ''היום, רביעי  ה-23 באוקטובר 2019, יובאו להארכת מעצר לצורכי חקירה 14 חיילים החשודים במעורבות באירוע אלימות שהתרחש לאחרונה. החיילים חשודים בעבירות של תקיפה בצוותא, איומים ושימוש בלתי חוקי בנשק''.

אתמול מסר המרכז למניעת גזענות כי ''ארועי התקיפה של חיילי כפיר חמורים ומחייבים תחקיר ותגובה נחרצת של הצבא, והעמדת התוקפים לדין. היחס הגזעני שהפגינו החיילים משקף בעיה ערכת חמורה, ונעמוד לימין הנפגעים בדרישה לפיצוי ומיצוי הדין''.

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load