• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סורוקה: נפטרה התינוקת מאשקלון

סוף טראגי: התינוקת מאשקלון, שהובאה לסורוקה במצב אנוש אחרי שסבלה מפגיעת ראש, נפטרה הבוקר. חשד כי בן זוגה הפלסטיני של האם היכה אותה. חקירה: כיצד אף אחד לא ידע מה קורה בבית האם?

(הדמיה: תיעוד מבצעי מד''א, גוגל מפות)

בית החולים סורוקה מעדכן הבוקר, בשעה 9:27, כי נפטרה התינוקת מאשקלון, שנפצעה באורח אנוש. התינוקת בת ה-10 חודשים הועבר בליל שני לבית החולים סורוקה מבית החולים ברזילי, כשהיא סובלת מפגיעת ראש קשה מאד ומצבה אנוש. הוריה - תושבת אשקלון ותושב הפזורה וחבר פלסטיני של האם, תושב השטחים ששהה בישראל ללא אישור, נעצרו לחקירה, בחשד להתעללות.

מהחקירה עלה, כי לכאורה האם, בת 22 ביקשה לצאת לבלות והותירה את הפעוטה עם הפלסטיני ואז הנגרמה הפגיעה. לטענתו, התינוקת נפלה מהספה לרצפת הבית, אולי קיים חשש שהפגיעות בראשה של התינוקת נגרמו עקב פגיעה חוזרת בה. שכנים הם אלה שביצעו החייאה בתינוקת שהובהלה לברזילי.  משהחמיר מצבה, היא הובהלה לסורוקה  שם עבר ניתוח  ואושפזה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים במצב אנוש.

על פי חשד, הפלסטיני תקף את התינוקת. לטענתו, הוא נפל על התינוקת, אך קיימת טענה כי הוא זה שפגע בתינוקת.המשטרה פתחה בחקירה בעקבות המקרה הקשה. הוריה של התינוקת נעצרו וכן הפלסטיני. 

ככל שמתקדמת חקירת המקרה, הולכים ומתבררים פרטים: המשטרה עצרה, שעל פי החשד שהה בדירה באשקלון, בה נפצעה התינוקת. על יפ החשד, האם יצאה לבלות והאירה את הפלסטיני לשמור עליו. הפלסטיני נתפס בזמן שניסה להימלט לשטחי הרשות הפלסטינית.  עולה חשד התאונה בה נפצעה התינוקת ארעה בזמן ששמר עליה. ככל הנראה, מיד לאחר שהתקשר למגן דוד אדום עזב החשוד את הדירה באשקלון, והתכוון לחזור לשטחים. הוא נעצר בצומת פלוגות ונלקח לחקירה. אם התינוקת, בת 22, ואביה הביולוגי נעצרו לחקירה בחשד להזנחה. התינוקת נותחה בראשה בבית החולים סורוקה בבאר שבע וכאמור, מצבה אנוש.

החשד הוא  כי אם יצאה לבלות והשאירה את התינוקת עם בן זוגה. האם נעצרה בבית החולים ונחקרה לסיבה מדוע השאירה את התינוקת לבדה ועל מנת להבין כמה זמן הפעוטה נותרה ללא השגחה. גם האב, מהפזורה הבדואית בנגב, עוכב לחקירה על מנת לדלות מידע נוסף.

הרופאים בסורוקה עשו מאמצים כבירים להציל את חייה והפעוטה עברה מספר ניתוחים בראשה. הבוקר, היא נפטרה מפצעיה.

''בצער רב, אנו מעדכנים על פטירתה של התינוקת מאשקלון עקב פציעתה האנושה, חרף מאמצי הצוות הרפואי. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה'', אמרו הבוקר, רביעי, בסורוקה.

תגובות

End of content

No more pages to load