• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עימות בין חיילי כפיר לבין צעירים בדואים בתחנת דלק: מה היה שם?

תלונות הדדיות ומלחמת גרסאות: צעירים בדואים שישבו בתחנת דור אלון בצומת דביר טוענים כי חיילי כפיר תקפו אותם. הורי החיילים: ''הבדואים קיללו''. התקרית הועברה לבדיקת צה''ל

תחנת דלק דור אלון בדביר (צילום: גוגל מפות)

המשטרה הצבאית פתח בחקירה בעקבות תלונה על פיה קבוצת חיילים מחטיבת כפיר תקפה קבוצת צעירים בדואים שישבה בתחנת הדלק דור אלון בדביר, הסמוכה לרהט. על פי עדויות שפורסמו ברשתות חברתיות, התקרית ארעה בלילה שבין רביעי לחמישי. על פי עדויות, החיילים קיללו את הצעירים הבדואים וצעקו לעברם ''מוות לערבים'' ואף היכו אותם. הורי החיילים, המיוצגים על ידי ארגון ''בצלמו'' מכחישים כי האירוע התרחש וכי הצעירים הבדואים הם אלה שהקניטו את החיילים. בשיחה עם אימו של אחד החיילים, היא מאשרת את הדברים.

וידאו: בשעות האחרונות החל לרוץ ברשתות החברתיות תיעוד מצלמת אבטחה מתוך התקרית (מקור: פייסבוק, וואצאפ)
​​​​​​​


הורי החיילים מציגים גירסא אחרת לגמרי: ''סיפור הבדואים  הוא שקר וכזב, אינו תואם לא את סיפור ילדיהם ולא את דרכם המוסרית של בניהם. הבנים סיפרו כך עליהם ועל חבריהם: החיילים נסעו במיניבוס ועצרו להתרעננות בתחנת דלק בדרום. בזמן ההתרעננות הם נכנסו לקנות דברים בחנות של התחנה שם ישבו קבוצת נערים בדואים. הנערים הבדואים נעצו עיניים בחיילים ואף שאלו שאלות מוזרות את החיילים''.

''לקראת סיום ההתרעננות בזמן שכבר כול החיילים עלו למיניבוס חוץ משניים אחרונים התחילו הבדואים לקלל את שני החיילים שנותרו לבד ואחר כך אף אימו עליהם בדקירות סכין בזמן שחלקם מכניסים ידיים לכיסים. בתגובה שני החיילים הסתובבו לעבר הבדואים כדי לא לקבל סכין בגב, אחד מהבדואים ניסה לתפוס באחד החיילים חברו בא לעזרתו והתחילה ההתגוששות ביניהם.
לבנתיים החיילים במיניבוס זיהו את הבלאגן וירדו במהירות לעזרת חבריהם. לאחר שהניסו את הבדואים לתוך התחנת דלק בדקו שאין יהודים בתחנה כדי שלא יפגעו מתגובת נקמה של הבדואים. לאחר מכן עלו החיילים בחזרה למיניבוס כדי להמשיך בנסיעה לפעילות מבצעית. משם החיילים מיהרו לפעילות מבצעית ולא יכלו לעסוק בטיפול כולל של האירוע. מעבר לכך ההורים ציינו שהבנים סיפרו שהבדואים צעקו לעבר החיילים "יהודים מסריחים", "בואו לרהט ונהרג אותכם".

ההורים, המיוצגים על ידי ארגון ''בצלמו'' ''מחזקים את בניהם שמוסרים את נפשם למען עם ישראל ומדינת ישראל, ואינם מוכנים שאיומי דקירה בסכין וקללות על חיילים יעברו בשתיקה. הם קוראים למשטרה לחקור את הבדואים ולנהוג בהם ביד קשה''.
​​​​​​​
מדובר צה''ל נמסר: ״למשטרת ישראל הוגשה תלונה בנוגע לאירוע אלימות בין מספר חיילים למספר אזרחים. משטרת ישראל העבירה את הטיפול באירוע למשטרה הצבאית החוקרת, שפתחה בחקירת המקרה. ככל שיימצא כי חיילים חרגו מפקודות צה״ל או מהחוק הם יטופלו במלוא החומרה''.

מהמרכז לנפגעי גזענות נמסר בתגובה: ''ארועי התקיפה של חיילי כפיר חמורים ומחייבים תחקיר ותגובה נחרצת של הצבא, והעמדת התוקפים לדין. היחס הגזעני שהפגינו החיילים משקף בעיה ערכת חמורה, ונעמוד לימין הנפגעים בדרישה לפיצוי ומיצוי הדין''.

ח''כ אלחרומי (הרשימה המשותפת) תושב שגב שלום: ''זו תקרית חמורה המחייבת חקירה יסודית והעמדת התוקפים לדין , בעצם העובדה שהתוקפים הם חיילים המחזיקים בנשק צה״לי בעת התקיפה, המקרה היה יכול להגמר בצורה חמורה עוד יותר ולעלות בחיי אדם. אני קורה לרשויות הצבא לבצע חקירה מעמיקה ולעשות כל הניתן  ע״מ שמקרים כאלה לא ישנו''.תגובות

End of content

No more pages to load