• 24 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סכסוך קרקעות ביישוב חורה הסתיים בקרב יריות ופצועים

שני גברים נפצעו בקרב יריות ביישוב חורה, בשל סכסוך קרקעות, שבוע בלבד אחרי שמהנדס העיר רהט נורה בדרכו למסגד

יריות בחורה (המחשה). צילומים: ConstantinetheGreat at English Wikipedia, Image by Rick pending from Pixabay)

שוב אלימות במגזר הבדואי, בשל סכסוך קרקעות. במשטרת ישראל התקבל דיווח אודות ירי בין שתי משפחות ביישוב חורה. על פי גורמי רפואה פונו שני פצועים לקבלת טיפול רפואי. כוח משטרה הגיע לזירת הירי. מתחקור ראשוני עולה כי הרקע לאירוע הוא כעל הנראה סכסוך קרקעות. נפתחה חקירה.

התקרית החמורה מתרחשת כשבוע אחרי שמהנדס העיר רהט נורה בדרכו למסגד וכל זאת, כאשר המשרד לביטחון פנים הודיע כי יגייס מאות חיילי מג''בל הגברת הביטחון במגזר הערבי. לאחרונה, יצאו נצגי היישובים הערביים מכל הארץ, לרבות מהנגב, בשיירת מחאה לירושלים, שבסיום ההפגנה נפגשו עם השר לביטחון פנים.

ככל הנראה, לעיבוי הכוחות אין השפעה על מפלס האלימות. סכסוכי הקרקעות האלימים נפוצים בנגב ולא אחת, נפתרים בקרבות ירי בין חמולות יריבות.

ומה אומרים במשטרה?: "אנו עדים לכך כי אירועי הירי המתרחשים לעיתים קרובות ביישובי החברה הערבית בישראל רובם על רקע סכסוך פנימי הגולש לאלימות. בצד זאת פועלת המשטרה לילות כימים בנחישות להפסקתם תוך הקצאת מיטב ומירב הכוחות והמשאבים תוך חקירתם''.
''משטרת ישראל תמשיך להאבק בפשיעה החמורה על כל גווניה תוך כוונה למיצוי חקירתי והרחקתם של החשודים המעורבים מהמרחב הציבורי והכל למען האזרח הנורמטיבי שומר החוק". 

ממד"א נמסר כי בשעה 16:12 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על פצוע מירי בחורה. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו לבי"ח סורוקה גבר כבן 50 במצב בינוני. 

תגובות

End of content

No more pages to load

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_i4391073kjcapnhur6km77e762, O_RDWR) failed: No space left on device (28)

Filename: libraries/facebook.php

Line Number: 61