• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תלמיד בי''ס אורים בב''ש והמלווה שלו נהרגו בתאונה בצומת איבים

כמדי יום, ליווה תושב שדרות, בן 60, תלמיד בעל צרכים מיוחדים לבית הספר בו למד בב''ש. הבוקר משאית התנגשה במונית בה נסעו בצומת איבים, בכביש 232, אחד המסוכנים בנגב

זירת התאונה (צילום: דוברות מד''א)

טרגדיה הבוקר בנגב: בן 60, תושב שדרות וצעיר בן 19, בעל צרכים מיוחדים, נהרגו  בהתנגשות המונית בה נסעו עם משאית בצומת איבים, בכביש 232 שבנגב המערבי. צוות מד''א קבע את מותו של הגבר בזירה ופינה את הצעיר ונהג המונית לבית החולים ברזילי באשקלון. הצעיר בן ה-19 נפטר בדרך לבית החולים. נהג המונית, בן 30, נפצע באורח בינוני. נהג המשאית לא נפגע. 

התושבים מתריעים שנים: כביש 232 - אחד המסוכנים בישראל

הצעיר למד בבית ספר אורים בבאר שבע. הוא עשה את דרכו לבירת הנגב, בליווי מבוגר, מדי יום. כביש 232 הוא מרכזי מאוד בנגב המערבי והארוך שבכבישים האזוריים בישראל. אורכו כ-80 ק"מ ממפגשו עם כביש 10 (כביש הגבול המערבי) שבסמוך למסוף כרם שלום בגבול עם מצרים ורצועת עזה - עד לצומת אשכולות שעל כביש 4, בסמוך לניצנים וחולות ניצנים. כביש זה מהווה כביש גישה לרבים מיישובי עוטף עזה, בהם יישובי המועצה האזורית אשכול, עמוס במשאיות, רכבי צבא ועוד, אך יש בו נתיב אחד לכל כיוון.  התושבים באיזור מתריעים שנים על מסוכנותו. הוא כביש צר, שלפעמים מתקשה להכיל את התנועה הרבה הזורמת בו. 

וידאו: זירת התאונה (תיעוד מבצעי מד''א, עריכה: דני בלר)


הדיווח על התאונה התקבל במוקד 100 של מרחב לכיש במד"א בשעה 07:16. משה מור ונתנאל ימין, הפרמדיקים שהגיעו לזירת התאונה, סיפרו: "ראינו שמדובר בתאונה קשה מאוד. המונית הייתה מעוכה. הנוסע היה מחוסר הכרה, ללא נשימה, ללא דופק ועם חבלה רב-מערכתית. "הנער גם היה מחוסר הכרה. הוא סבל מחבלה רב-מערכתית. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו לבית החולים מורדם ומונשם".

עם היוודע זהות התלמיד ההרוג אמרו הבוקר במחוז הדרום במשרד החינוך:  ''בכאב רב התבשרנו הבוקר על פטירתו של תלמידנו מביה"ס "אורים" בבאר שבע (חינוך מיוחד), כתוצאה מתאונת הדרכים הקשה באיבים, בה נהרג גם מלווה ההסעה ונפצע הנהג.  צוות פסיכולוגים ויועצים נמצא בבית הספר ומעניק תמיכה וליווי לצוות ההוראה, לתלמידים, להורים ולמשפחות''. 

מנהל מחוז הדרום במשרד החינוך, רם זהבי: ''התאונה הטראגית גבתה מחיר חיים כבד. בשם המחוז כולו אנו שולחים תנחומים למשפחה, לסגל החינוך ולקהילה הרחבה ומשתתפים בצערם על האובדן. בשיתוף עם הרשות המקומית נעניק למשפחות את הסיוע הנדרש בשעתן הקשה. ליבנו עם משפחות ההרוגים, מן השמיים תנוחמו''.

תגובות

End of content

No more pages to load