• 23 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בני משפחת חזות מבאר שבע יצאו לטייל בחוף זיקים - ונפגעו ממכת ברק

אירוע נדיר - ומסוכן בחוף זיקים: מכת ברק פגעה בבני המשפחה שטיילו באותה שעה בחוף. שניי צעירים נפגעו ומצבם קריטי

זירת האירוע בחוף זיקים (צילום: דוברות זק''א)

אירוע קשה בחוף זיקים: משפחה מהדרום שטיילה בחוף, נפגעה ממכת ברק. שניים מהפצועים היו במצב קריטי, ללא דופק או נשימה וטופלו במקום. סמוך לשעה 18:00 הותר לפרסם כי חמשת הפצועים בחוף זיקים הם בני משפחה - שלושה אחים, אחות, ורעיית אח נוסף. מצבו של אחד מהם אנוש. 

המשפחה היא מבאר שבע. מצב אחד האחים, אשר חזות, בן 14, מוגדר אנוש ולא יציב. רעיית אחד האחים, אפרת חזות בת 21 מוגדרת כנפגעת במצב קשה. שלושה בהם אלעזר חזות בן 24, אלחנן חזות בן 17 ואחות נוספת, בת 13 נפגעו באורח בינוני. כולם סובלים מפגיעות התחשמלות ומהפרעות בקצב הלב.

היום, בשעה 13:55 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על 3 בני אדם שנפגעו ממכת ברק בחוף זיקים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי מציל חיים ופינו לבית החולים ברזילי 3 נפגעים כבני 20. 

צעיר וצעירה כבני 20 היו במצב קריטי, ללא דופק וללא נשימה. צוות חובשים מבנק הדם של מד"א שהגיע ראשון למקום ביצע בהם פעולות החייאה, שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור. ליבה של הצעירה שב לפעום, ובהמשך חזר גם הדופק של הצעיר. הנפגע השלישי, כבן 17 היה מעורפל הכרה, במצב בינוני ויציב, וקיבל גם הוא טיפול רפואי במקום על ידי צוות מד"א. 

(צילום: תיעוד מבצעי מד''א)​​​​​​​

כוחות גדולים של מד"א שהגיעו למקום, בהם ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועי מד"א, המשיכו בהענקת טיפול רפואי מציל חיים לפצועים, ופינו אותם לבית החולים ברזילי. 2 בני אדם שלקו בחרדה טופלו גם הם על ידי כוחות מד"א, ופונו לבית החולים.

חובש רפואת חירום ומתרים דם בשירותי הדם של מד"א מקסים פרולקוב סיים התרמת דם בסמוך ליישוב זיקים, כשהוזעק יחד עם 3 חובשים נוספים שהיו איתו אל אירוע פגיעת הברק בחוף זיקים. הוא סיפר: "סיימנו התרמת דם, והיינו בסמוך לחוף, בדרכנו צפונה, כשהוזעקנו באמצעות אפליקציית הכוננים של מד"א למקום האירוע. הבנו שאנחנו הצוות הרפואי הכי קרוב, ומיהרנו להגיע לחוף. על שפת הים שכבו 3 נפגעים בשנות העשרים. שניים היו מחוסרי הכרה ואחד מעורפל הכרה. מיד התחלנו לבצע פעולות החייאה בשני הנפגעים שהיו ללא דופק וללא נשימה, ולהעניק טיפול רפואי לנפגע הנוסף, שמצבו היה יציב". 

פראמדיק מד"א יניב שמיס, שחזר: "שלושת הנפגעים סבלו מסימני כוויות. לאחר פעולות החייאה שכללו מתן מכת חשמל באמצעות דפיברילטור, ליבה של אחת הנפגעות שב לפעום. יחד עם כוחות גדולים של מד"א שהגיעו למקום, המשכנו לבצע פעולות החייאה בצעיר הנוסף, ולפנות אותו ואת שני הנפגעים האחרים לבית החולים, תוך כדי מתן טיפול רפואי מציל חיים". 

פראמדיקית מד"א קרן סלבודניק, הוסיפה וסיפרה: "פינינו לבית החולים ברזילי את הצעיר שהיה ללא דופק וללא נשימה. במהלך הפינוי בניידת טיפול נמרץ, המשכנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור, ולאחר הגיענו לבית החולים, ליבו שב לפעום". 

תגובות

End of content

No more pages to load