• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עצומה: לאסור בחוק נסיעת כלי רכב בכיפור

בעקבות התאונה בה נהרג איתי מרגי ז''ל, בן 8, אחרי שנפגע מרכב נוסע בכיפור, עלתה עצומת רשת לאסור בחוק נסיעה בכיפור. בבאר שבע ובנגב, בכיפור אחרון, נצפו כלי רכב רבים בכבישים

הילדים שנהגרו בכיפור: ריאד אזברגה ואיתי מרגי זיכרונם לברכה (צילומים: פייסבוק)

יוזמה לאסור בחוק נסיעה ביום כיפור. עצומת רשת שעלתה בשעות האחרונות קוראת למחוקקים לאסור נסיעה בכיפור שאינה של רכבי הצלה או ביטחון, מהטעם שביום זה ילדים ובוגרים רבים מתהלכים או נוסעים באופניים בכבישים. הילד איתי מרגי נדרס למוות כשנסע על אופניו בתל אביב, על ידי נהג שנסע במהירות מופרזת.

איתי הוא אחד משני הילדים אשר נהרגו במהלך יום הכיפורים. ביום כיפור נהרג גם יחד עם ריאד אזברגה ז"ל. מרגי נפצע אנושות מפגיעת רכב כאשר נסע אופניו בין הרחובות נמיר וז'בוטינסקי בתל אביב. הילד ריאד אזברגה, בן 10, מלוד, נהרג מפגיעת אופנוע בכביש 443.

בבאר שבעי נפגעו בכיפור 28 ילדים שנסעו על אופניים. השנה, בניגוד לשנים קודמות, הייתה תנועת כלי רכב בכבישים הסמוכים  לבאר שבע, בתוך העיר עצמה וברחבי הנגב. תנועה ערה במיוחד נראתה סמוך לצומת שרה בבאר שבע ובצומת שוקת.

משאיות וכלי רכב נוסעות בכיפור בב''ש (צילום: מצלמות הכביש של נתיבי ישראל)

יוזמי העצומה אומרים כי ''זוהי יוזמה לחקיקת חוק שיאסור נסיעת כלי רכב ביום הכיפורים - לזכרו של איתי מרגי ז״ל. למען בטחון ילדנו וללא קשר לדת או גזע, זוהי יוזמה תרבותית חברתית, שקמה מתוך כאב גדול על מותו המיותר של איתי והוא רק בן 8''.

''מאז ומתמיד יום כיפור הוא יום בו כל תנועת הרכבים עוצרת ליממה וילדים ומבוגרים כאחד יורדים אל הכביש כהולכי רגל וכרוכבי אופניים. נסיעת כלי רכב על הכביש ביום זה מסוכנת עד מאוד ועניין זה יש להסדיר''.

''לא מדובר בעניין דתי אלא בעניין בטיחותי לחלוטין, איתי ז״ל נהרג כשהוא רכוב על אופניו שלראשו קסדה ועובר את הכביש במעבר חצייה. מטרת העצומה הינה להביא לשינוי על מנת שאיתי ז״ל יהיה הקורבן האחרון שמוצא את מותו מפגיעת רכב שנוסע דווקא ביום כיפור''.  

''איתי הספיק לחיות רק 8 שנים, עד שברגע אחד כשרכב על אופניו בשלהי יום כיפור, בסמוך לביתו, הגיע רכב במהירות מופרזת ודרס אותו למוות.איתי אהב את החיים, היה ילד חייכן, מלא שמחה, חברותי ואהוב על כולם. היה ספורטאי מצטיין, הצליח בכשרון נדיר בכל תחום בו התאמן.ברגע אחד הכל נגמר, והוא רק בן 8''.

וידאו: כלי רכב נוסעים בכיפור, תיעוד של מצלמות הדרך של נתיבי ישראל (לכידת מסך בזמן אמת)
​​​​​​​


מירל מרגי, אמו של איתי: ״אני רוצה שכולם ידעו שרצחו לי את הילד. ילדים צריכים להתנהג בזהירות בכביש וככה איתי עשה, הרכב שהגיע נסע במהירות מטורפת והעיף את איתי כל כך גבוה שהמוות שלו נקבע בשנייה. לא קרה כלום לאופניים שלו, רק הפנס קצת נשבר, גם הקסדה נשארה שלמה אבל הראש שלו בפנים היה פגוע. לא היה אפשר להציל אותו, זה קרה ברגע אחד''.

''אבא שלו היה צמוד אליו כל יום כיפור, לא עזב אותו. הם היו יחד כל היום וכשאיתי עלה לאכול ארוחת צהריים, עוד לפני שסיים מהצלחת כתבו לו חברים לרדת למטה לעשות סיבוב. אבא שלו לא רצה שילך לבד אבל איתי ביקש רק כמה דקות והוא עולה חזרה. הוא אמר לי, ״אמא אני עושה סיבוב אחד ואני מבטיח לך שאני חוזר״. והוא לא חזר״.

תגובות

End of content

No more pages to load