• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אנשים טובים באמצע הדרך: נותנים מכל הלב למי שצריך

אדם העוזר למבוגרים הפוקדים את השוק לסחוב את הסלים, אחר מגיע לביתה של ניצולת שואה בצאת החג לתקוע בשופר ושוטרים ששימחו משפחה דלת אמצעים בסוכה יפה וכשרה

נותנים מכל הלב: בשוק - ובביתה של ניצולת שואה (צילומים סלולריים)

שלושה מקרים, כולם בנגב. אנשים טובים שעושים למען הכלל מבלי לבקש לעצמם דבר. הראל איפרגן סיפרה לנו כי כל פעם שהיא פוקדת את השוק היא רואה אדם, שאינה יודעת את שמו, אשר מסייע לאנשים מבוגרים: ''צדיק, איך שהוא עוזר לכל האנשים המבוגרים העמוסים בסלים מרחבת השוק לתחנות האוטובסים, מעלה אותם לאוטובוסים מרים עבורם את סלי הקניות, על בסיס יום יומי''.

מדי מוצאי כיפור מגיע נתנאל תקתוק לביתה של ג'ולייט כהן, ניצולת שואה בת 81 ותוקע בשופר. מזה כארבע שנים,  איך שיוצא כיפור, אחרי הצום, הוא מתקשר לבנה של ג'ולייט, על מנת שיילכו יחדיו  לאם, שאינה יכולה, מפאת מצבה הרפואי, ללכת לבית כנסת.

השנה הוא הגדיל לעשות והביא איתו את אחד מעובדיו שגם לו קוראים נתנאל ושניהם תקעו בשופר בביתה של גו'לייט, שהתרגשה ודמעות זלגו מעיניה.

ופה לא תמו המעשים הטובים: השבוע התקבלה הודעה במוקד 100 של המשטרה בדבר צעקות שנשמעות מדירה באופקים. רס"מ אורי ציקול מיהר לדירה בליווי מתנדב, בשל חשד כי מדובר באירוע של אלימות במשפחה. השוטרים הגיעו לדירה והתברר להם  כי מקור הרעש היה טלוויזיה בעוצמת קול גבוהה.

השוטרים רצו להיות בטוחים שהכל כשורה.משיחה עם המשפחה התברר להם כי הם עולים חדשים ולא כל כך מדברים עברית. אב המשפחה סיפר כי אין להם מה לאכול ואין להם מספיק בגדים. בדירה הייתה רק מיטה אחת בלבד, ששימשה את כל בני הבית.

שוטרים מתחנות אופקים ונתיבות שמעו על המקרה ברשת הקשר. תוך שעות ארגנו למשפחה כל מה שהיא צריכה ולא זו בלבד, אלא גם הקימו לה סוכה יפהפייה. 

שתי התחנות החליטו לאמץ את המשפחה ולסייע לה בכל מה שצריך. 

תגובות

End of content

No more pages to load