• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הנרקומנים בשכונה הפכו את חיינו לגיהנום''

ל', המתגוררת סמוך למרכז מסחרי בשכונה ד', נאלצת לנעול את ביתה ולסגור חלונות: נרקומנים ממררים את את חיי השכנים ואין פתרון. ''עוצרים אותם - הם חוזרים. ככה ממש אי אפשר לחיות, אבל אין לנו לאן ללכת''

חוששים להסתובב בבלוק (צילום הדמיה: דני בלר)

''הנרקומנים בשכונה הרסו לנו את החיים - ואין מי שיעזור. אני פשוט סוגרת את הדלתות והחלונות בבית, כי אתה ממש לא רוצה להיתקל בהם. כבר לא נשאר אצל מי להתלונן'', כך מספרת לברנז'ה NEWS ל', שמתגוררת לא הרחק ממרכז מסחרי בשכונה ד'. ''הם באים ככל הנראה להשיג סמים, לא אכפת להם מאף אחד. על הבוקר, הם ידרסו אותך עם אופניים חשמליים בדרך להשיג מנה, בערב, הם זורקים פה ניירות כסף של הסם, או שיושבים לעשן חשיש או ששותים. אני משתדלת להוציא את הכלבה לטיול מוקדם, כי בשעות החשיכה נהיה מפחיד''. 

בבקרים מוצאים בשכונה שרידי כלים לעישון סם. ''אני מוציאה את הכלב לטיול וזה מה שאני מוצאת. זה לא נעים. זה לא צריך לקרות''.

ל' ביקשה שלא לפרסם את שמה ולא את הכתובת המדוייקת של ביתה: ''אני חוששת שיתנכלו לי ולשכנים. לא נותרה לנו ברירה אלא לפנות לתקשורת, כי אולי ככה יזוז משהו. כל הזמן מדברים על הדברים היפים שעושים בבאר שבע, אבל צריך לפרסם גם את הדברים הלא יפים, כדי שאנשים יתעוררו ויטפלו בהם. אנחנו לא מבקשים לא שיפוצים ולא גינות יפות. אנחנו מבקשים לחיות בשקט וללא תחושה של פחד''.

ביקשנו להגיע לצלם את המקום: ''אני מפחדת, עלולים לזהות איפה זה בדיוק. בעיריה ובמשטרה יודעים. צריך להיות פתרון. חסר לי שמישהו מהנרקומנים יזהה ויידע שהתלוננו עליהם''.

מסתגרים בבית ולא יודעים מה לעשות (צילום הדמיה: דני בלר)​​​​​​​

''אני לא יודעת מה קרה, שפתאום החלק הזה של השכונה הפך למועדון נרקומנים. זה לא אנשים שגרו פה, הם באים משכונות אחרות. זה סיוט של ממש''.

ל' שוכרת דירה בדיור הציבורי בשכונה: ''אני ובתי לבדנו בארץ. אני עובדת במשרה חלקית והכסף לא מספיק לכלום. למזלי, אישרו לי דירה בדיור הציבורי. דירה בשכר חופשי בבאר שבע זה כמעט 3,500 שקלים ולי אין. עד לפני שנה, הכל היה נחמד. בשכונה יש סטודנטים, יש פה מרכז מסחרי קרוב וגם לעבודה אני לא צריכה לנסוע הרבה. לפני שנה התחילו לבוא לפה נרקומנים. הם באים כנראה לקנות סמים. כשקורה דבר כזה, זה הורס שכונה שלמה. פעם היו עוצרים אותם, אבל עכשיו כנראה הרימו ידיים'', אומרת ל'.

''לי אין לאן ללכת. הרבה שכנים פה באותו מצב. אנשים קשי יום, פנסיונרים, אין להם כסף לשכור דירה בשכונה טובה יותר. אנשים בדירות עמידר לאן ילכו? מי שגר באיזור הזה ממש סובל, אבל אין לנו הרבה מה לעשות''.

ניסיתם לפנות למשטרה? הגשתם תלונה? פניתם לרשויות?

''כן. המשטרה באה לא מעט פעמים. מגיעים, עוצרים ולפעמים לא, אבל אין לזה ממש סוף. שלא תבין אותי לא נכון: אני מאוד אוהבת את השכונה. לפני שהתחילו הבעיות היה שקט בסך הכל. אבל ברגע שהתחילו להסתובב פה נרקומנים, החיים נהיו גיהנום. רק אם תהיה פה משטרה 24 שעות ביום, אולי יחשבו פעמיים אם לבוא או לא. מי שגר בקומת קרקע צריך לסגור היטב את הבית''.

''אם יש פה נרקמונים, צריכה להיות התערבות של גורמי רווחה, ככה נראה לי. החיים שלהם הרוסים מהסם, אבל הם הורסים לנו את החיים. אנשים פה מפחדים. נתלונן בגלוי, לך תדע מי יבוא אלינו. לנו לא נותר אלא לזעוק, בתקווה שלמישהו יהיה פתרון''.

 

תגובות

End of content

No more pages to load