• 23 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עצב גדול: הצלם דדה דיין הלך לעולמו

הצלם הוותיק, שלצד עבודה באירועים שימש משך שנים כצלם של מערכת ''כל-בי'', נפטר במפתיע. ''צדיק גדול שנפטר בערב יום הכיפורים. הכי נקי, זך וטהור עלית מעלה... ישר לגן עדן...'', ספדה לו כלתו

הצלם האהוב, דדה דיין ז''ל (צילום: אלבום משפחתי)

עצב גדול: דדה דיין, שכל באר שבע ובמיוחד אוהדי הספורט כינו בחיבה ''פוטו דדה'', הלך לעולמו באופן מפתיע בבוקר כיפור, מדום לב והוא בן 72. דדה ליווה משך שנים רבות את המקומון ''כל-בי'', כאשר תיעד אלפי אירועי ספורט, כתבות, צילומי שער וצילומים חדשותיים בנגב, לצדו של העיתונאי אריה רפפורט ז''ל. זאת, במקביל לעבודתו באולפן הצילום שלו, ''פוטו דדה'', המוכר לכל כך הרבה באר שבעים מצילומים שמחות. לימים, בנו ערן הצטרף אליו לעבודה כנער צעיר וגילה כשרון בצילום והמשיך את דרכו של אביו. 

הצילום האחרון: דדה מתפלל בשיחת וידאו עם רבו (צילם בנו ערך, מתוך פייסבוק)

דדה היה איש נעים הליכות, שידע לפנות למרואיינים ולשכנע אותם להצטלם. ''אדוני (או גבירתי) זאת כתבה חשובה. תנו לי לפנק אתכם בצילום הכי יפה'' - ולא היה מי שלא נעתר לבקשתו. הוא ידע שעבודה במערכת עיתון קשורה בלחץ רב ועמידה בזמנים, ולא חסך מאמצים להביא את התמונות הטובות ביותר. הוא היה מאוד אהוב על חברי המערכת. גם בנו, ערן, כיום צלם בכיר בתעשיית הטלוויזיה, בתוכניות של קשת 12,רשת 13,ערוץ הספורט ורשתות זרות, למד ממנו את סודות המקצוע וסייע לאביו בעבודה.

ערן דיין, בנו, ספד לו: ''אבא שלי היקר דוד דיין וכמו שכולם מכנים אותו "דדה הצלם", הצלם של הפועל ב"ש.... זוהי התמונה האחרונה שלו רגעים ספורים לפני הניתוח שעבר (אומנם בהצלחה ), אבא שלי מתפלל סליחות ותפילת הנץ לפני ראש השנה בשידור ישיר עם רב בית כנסת, הוא לא היה מוכן לוותר על התפילות, למרות הקושי בבית החולים, זה רק מראה על תעצומות הנפש שהיו לו''.

''אבא היקר: עברנו חויות מרובות יחד בכל 44 שנות קיומי, אתה היתה מורה הדרך שלי בכל אשר עשיתי בחיי, כיוונת אותי, לימדת אותי דרך ארץ וכבוד האדם, למדתי ממך את חוכמת החיים שהיתה לך בשפע , לא מכיר אדם אחד ביקום שלא אהב אותך, אתה חסר מאוד מאוד''.

''אני מקווה שתשמור עלינו מלמעלה, אני אוהב אותך מאוד ומאחל לעצמי להגיע לרמה שאתה הגעת, ולשם1 שהולך לפניך .
תנוח על משכבך בשלום, ואני אמשיך לדאוג לכולם כמו שאתה היית דואג לכולם ועמוד הטווח של המשפחה''.

הידיעה על פטירתו הכתה בתדהמה את העתונאים הותיקים בנגב, שהכירו אותו מהימים בהם היה מתרוצץ על מגרש וסרמיל, שגם הוא איננו. כתבי הספורט אמרו עליו אז, שהיה רץ בשולי המגרש, כדי לתפוס את הצילום הטוב ביותר - בכושר גופני לא פחות משחקני הפועל.

כלתו מירב שירה דיין ספדה לו: ''חמי היקר באדם, יושבת פה דקות אחדות לפני כניסת הצום בצער רב ויגון עמוק וכבד. הדמעות לא מפסיקות משבע וחצי בבוקר... והמילים לא יוצאות מהפה... האדם הכי צדיק שהכרתי בחיי. עם תום, ענווה, צניעות שאין לה מתחרים. איש שלום ואוהב אדם. זכיתי להיות הכלה שלך. הכלה היחידה שלך. שבכל פעם שראית אותי אפילו קמת לכבודי. עטפת בחום ובאהבה . כמו אבא שני שלי. כמה נתגעגע וכבר מתגעגעים אליך חמי היקר . כמה עצוב שלא נשמע אותך יותר... בכל פעם שבא אליי לבנק מציע לקנות לי קפה ועוגה... מחבק ועוטף בחום ובאהבה. הבן אדם שעושה "על האש" הכי טעים שטעמנו מימינו.
הסוכה הכי יפה שבנית כל שנה.. הייתה שלך.. "פוטו דדה" האדם הכי מוכר ואהוב בכל העיר, אין בית בעיר באר שבע שלא מכיר ושלא צילם לו אירועים...''

''כמה רצית ודאגת תמיד שכל המשפחה תהיה מלוכדת. אני מבטיחה לעשות הכל שכך זה יהי... אני כותבת ונחנקת לדבר עליך בלשון עבר. עצוב וקשה... צדיק גדול שנפטר בערב יום הכיפורים. הכי נקי, זך וטהור עלית מעלה... ישר לגן עדן...''.

יהי זכרו ברוך!

תגובות

End of content

No more pages to load