• 28 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טוהר, תלמיד במקיף ו': ''לא לשתוק כנגד השנאה, לקבל את כולם''

אחד התלמידים שארגן את אירועי יום היציאה מהארון הבינלאומי במקיף מספר כי נציגי ארגון הנוער הגאה הגיעו לשוחח עם התלמידים על קהילת הלהט''ב וחטפו תגובות משפילות - וכך נולד האירוע שנערך היום

''המנהלת אמרה שהיא גאה בנו''. תלמידים באירוע במקיף ו' (צילום סלולרי)

''זה לא נכון שתלמידים חששו להשתתף באירוע שארגנו לכבוד יום היציאה מהארון הבינלאומי. תלמידים לבשו חולצות צבעוניות, הייתה מוסיקה שמחה בחצר בית הספר והתלמידים שהתנגדו היו בשוליים. נכון, היו כאלה שזרקו הערות, אבל כשראו שמה שארגנו הוא אירוע שמדבר על שוויון, על קבלת האחר, על 'ואהבת לרעך כמוך', הם פשוט זזו הצידה'', אומר טוהר, תלמיד כיתה י''א, אחר ממארגני האירוע היום במקיף ו'.  ''לא זאת בלבד, אלא שבסוף האירוע מנהלת בית הספר קראה לנו ואמרה שהיא גאה בנו''.

​​​​​​​כזכור, קבוצת הורים עוררה סערה בעקבות קיום האירוע הלהט''בי בין כתלי בית הספר. ''בבית הספר שלנו יש תלמידים להט''ביים, אבל הם חזקים באופי ומאוד דעתניים ויודעים לענות כשצריך''.

''לא יכולתי לשתוק מול רוע ושנאה''

טוהר ביקש לומר דברים בתגובה על אירועי היום במקיף ו' הוטענה שכביכול הורים הצליחו לזרוע בהלה ופחד: ''אני לומד בכיתה י''א במקיף ו׳ ואני גאה בבית ספר בו אני לומד! לפני כשבועיים הגיעו אלינו ארגון איג''י למקיף להסברה על הארגון ובכלל על קהילת הלהט״ב. הם קיבלו תגובות מבזות, משפילות, היו נגדם כל כך הרבה רוע ושנאה ובתור משקיף מהצד לא יכולתי לשתוק''.

באירוע במקיף ו': דגל הבי והדגל הטרנסי

''אני, חברים שלי, הנהלת בית הספר, ארגון איג''י המדהימים והבית הגאה בבאר שבע, שנתן תמיכה מטורפת, קמנו לעשות מעשה וציינו את יום היציאה מהארון, כיום שבו נוכל להסתכל על השונה, שנערים ונערות יפסיקו לפחד ויוכלו להוריד את המסכה שהם חובשים יום יום, שעה שעה, דקה דקה ויוכלו לחיות וזה המסר שרצינו להעביר ולא חלילה בדרך פורוקטיבית כזו או אחרת''. 

בחצר בית הספר היום (הטשטוש נעשה ע''פי הוראת החוק ולא לבקשת המשתתפים באירוע)

''זה יום שבו נציין שכולנו או לפחות מרביתנו מקבלים את כולם כמו שהם ללא הבדל צבע , דת, גזע , מין. ״ואהבת לרעך כמוך״. רצינו להעביר תחושת ביטחון, תחושת שוויון,  חופש ביטוי, כבוד וערכים עליהם הדור שלנו מתבסס יום יום ואני בטוח שהצלחנו. בצד אחד של המקיף היה את החושך, את השנאה ואת הרוע שכמובן היו כמות מזערית לחלוטין מול הצד הצבעוני, המואר, השמח, המקבל והאוהב! האור גבר על החושך''.

תגובות

End of content

No more pages to load