• 27 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שריד שואה, איש אצ''ל, נגר: עקיבא גולדמן, מראשוני ב''ש, הלך לעולמו

סיפורו של עקיבא שזור בשואה ובתקומה, במחתרות שלחמו להקמת המדינה ובבניית העיר ב''ש, בעבודתו כנגר-אומן . הצעיר שעלה בגפו באלטלנה ובנה את ביתו בב''ש הלך לעולמו בגיל 91

כך זוכרים אותו ותיקי העיר: עובד בנגריה, אוהב את מלאכתו (צילום: אלבום משפחתי)

עצב גדול: הלך לעולמו עקיבא גולדמן והובא הערב למנוחות בבית העלמין החדש בב''ש. באר שבעים רבים מכירים אותו כמי שניהל ועבד כנגר אומן בנגריית ''סופר עץ'', ברחוב הנגרים בבאר שבע משך שנים רבות. הוותיקים מכירים אותו כלוחם בארגון האצ''ל, אליו הצטרף בגיל 20, עת עלה בגפו לישראל, כשורד שואה, בספינה ''אלטלנה''. כחייל בצה''ל, היה בכוח שלחם בבאר שבע. הוא קבע את ביתו בעיר בשנת 1950 וחי בה מאז. 

מסמך הסטורי: תעודת הגיוס של עקיבא לארגון האצ''ל. מאשר את פרטיו הוא יחיאל קדישאי ז''ל, לימים מזכירו של מנחם בגין (צילום: סריקה מתוך ארכיון מכון ז'בוטינסקי)


הוא הקים את נגריית ''המרהט'' שלימים הפכה ל''סופר עץ'', בה עבד עם בנו, אברהם. הוא היה נשוי לשרה, שבפברואר הקרוב תציין את יום הולדתה ה-90 ולהם שני ילדים, אברהם וציפורה. על אימות הפרטים בתעודת החייל שלו חתום לא אחר מיחיאל קדישאי, שהיה מזכיר תנועת החרות בכנסת, מנהל לשכת ראש הממשלה מנחם בגין, ומי שכונה על ידי רבים "יד ימינו של בגין".

איש של משפחה. חוגג את יום הולדתו עם רעייתו (צילום: אלבום משפחתי)

הנגריה בבעלותו עשתה חיל, בשל מסירותו של עקביא, ומוסר העבודה הגבוה שלו. בין לקוחותיו, אוניברסיטת בן גוריון והתעשייה האווירית. בני משפחתו ומכריו, בהם ותיקי העיר, שספדו לו היום ברשתות החברתיות, דיברו על מסירותו הרבה, על הערכים שתמיד הנחיל לילדיו, נכדיו וניניו. על אהבתו הגדולה לעבודות הנגרות, בהם היה מומחה ובעל מקצוע מסור. 

הוא הותיר אחריו רעיה, שני ילדים, חמישה נכדים ושבעה נינים.

יהי  זכרו ברוך!


תגובות

End of content

No more pages to load