• 29 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עשרות מטענים לעבר צה''ל במרכז הרצועה, הרוג עזתי וקריאה לנקמה

המתיחות בדרום: ערב של הפרות סדר, בקבוקי תבערה וידויי מטענים בגבול עזה. פלסטיני הרוג, הארגונים קוראים לנקמה. הבוקר סייר הרמטכ''ל יחד עם מפקדי הגזרה במוקדי ההפגנות

הרמטכ''ל הבוקר, בסיור בגבול עזה (צילום: דובר צה''ל)

הרחק מעיני התקשורת, עוד סוף שבוע מתוח בעוטף עזה: הערב, שישי, נמשכות הפגנות הגדר. משרד הבריאות הפלסטיני פרסם הערב, כי יש פצועים מירי ישיר לעברם. פלסטינים מיידים מטענים לעבר כוחות צה''ל המסיירים בגדר. החשש הוא כי פלסטינים ינסו לחצות את הגדר ולבצע פיגוע מיקוח באחד היישובים. הפגנות הגדר, לצד צעדות השיבה מתקיימות מזה תקופה ארוכה, מבלי שלישראל תהיה תשובה לכך, בין צבאית או מדינית.

הבוקר, כך על פי דובר צה''ל,  ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סייר היום בגזרת אוגדת עזה יחד עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי ומפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אליעזר טולדנו. ''‏הרמטכ״ל סייר במוקדי ההפגנות בחטיבות המרחביות ונפגש עם לוחמי ומפקדי גדודי גולני, המבצעים תעסוקה מבצעית בגזרה מזה כשלושה חודשים'', אומרים הערב בצה''ל.

מוקד החיכוך הערב הוא איזור אל-בורייג'. על פי דיווחים ברשתות התקשורת הפלסטינית, ישנו פלסטיני הרוג. לטענת הפלסטינים, מדובר בצעיר שנורה באש חיה על ידי צה''ל. הלווייתו, על פי הדיווחים, מתקיימת הערב ובמאס קוראים לנקום את מותו בירי טילים על יישובי העוטף. לעת עתה, אין הנחיות מיוחדות ביישובי העוטף.

וידאו: העימותים הערב במרכז הרצועה (מקור הצילום: וואצאפ פלסטיני)


ההרוג הערב, עלא חמדאן, בן 24, תושב ג'בלייה. במסע ההלווייה גופתו נעטפה בדגל תנועת החמאס. הארגונים ברצועה קוראים לנקום את מותו ובצד הישראלי נמשכת העירנות: צה''ל פרוס בגזרה בכוחות גדולים מזה חודשים ארוכים.

מנחה הפליטים אל-בורייג'  ממוקם במרכז רצועת עזה, ממזרח לדרך סלאח א-דין, מדרום לנחל הבשור ומצפון למחנה הפליטים מועזי.  מדובר במחנה פליטים המאוכלס בצפיפות, ללא תנאים בסיסיים. במחנה חיים כ-40,000 איש, מרביתם מוכרים כפליטים. המחנה מהווה את אחת מנקודות החיכוך בין צה''ל לבין הפלסטינים.

בתגובה לעימותים, הרשתות הפלסטיניות מדווחות כי ישראל יורה הערב פצצות תאורה בגזרה על מנת לחפש מטענים. מסיבה זו, עלולים הערב להישמע בגזרת עוטף עזה קולות פיצוץ, כתוצאה מניטרול המטענים.

מפה: גזרת אל בורייג' (מקור: גוגל מפות)תגובות

End of content

No more pages to load