• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כשהבחירות הבאות באוויר: הושבעה הכנסת ה-22

כולם קוראים לאחדות, אבל יודעים שקיים סיכוי טוב שהכנסת ה-22 תפוזר בקרוב. הערב נערך טקס ההשבעה - וחברי הרשימה המשותפת נעדרו מהאולם

נשיא המדינה ויו''ר הכנסת מגיעים לטקס (צילום: דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

הכנסת לבשה היום חג לקראת השבעת חברי הכנסת המצפים לכהן בכנסת ה-22. ביום חג זה הפתיעו שתי דמויות משמעותיות: ראש הממשלה בניימין נתניהו שהצהיר כי הוא בוחן אפשרות של פריימריס בזק בליכוד לדברייו "כדי לנפץ את אשליות המרד בליכוד". לא חלף זמן קצר וח"כ  גדעון סער צייץ ''אני מוכן". הפתעה אחרת הייתה של מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד שהודיע כי הוא מוכן לוותר על הסכם הרוטציה שעלייו חתם עם יו"ר המפלגה בני גנץ . יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין פנה בנאומו בטקס ההשבעה לראש הממשלה נתניהו ולבני גנץ ואמר "עוד לא מאוחר לשכתי כאן מטרים ספורים מן המליאה והיא פתוחה בפניכם שבו דברו אל תותירו אבן על אבן עד שתמצאו פתרון".

באווירה חגיגית  - וכשמערכת בחירות נוספת מרחפת באוויר - נפתחה ישיבתה הראשונה של  הכנסת ה-22, בטקס הצהרת האמונים של מאה ועשרים חברי הכנסת שנבחרו. ביציע האורחים נכחו משפחותיהן הנרגשות של חברי הכנסת החדשים וסגל יחד עם נושאי התפקידים הבכירים במדינה. הישיבה נפתחה כאשר חוליית מחצצרים מתזמורת צה"ל השמיע שלוש תרועות כבוד לנשיא המדינה ראובן רובי ריבלין שפתח את הישיבה בשלוש נקישות פטיש את ונשא דברים.

בפתח דבריו התייחס ריבלין לקריאתו להקמת ממשלה רחבה, לניסיונותיו לגשר בין הצדדים ואמר: " קריאתי לממשלה רחבה זכתה לביקורת מימין ומשמאל. אני קשוב לביקורת הזאת. זו ביקורת לגיטימית, שיש בה הרבה מהצדק. אני יודע, שממשלה רחבה או "ממשלת אחדות", היא לא הפתק ששלשלו כל אזרחי ישראל לקלפי. אני גם יודע, שבמקרה ותקום ממשלה רחבה, חלקכם ימצאו את עצמם באופוזיציה. ואילו אני, מעומק ליבי, ומתוקף תפקידי, מתבקש ומבקש להיות נשיא גם שלכם. לא רק של הרוב, לא רק של האחדות, שמטבעה משאירה חלקים נרחבים מחוץ למעגלי ההשפעה.  ועדיין, יש רגעים בודדים בחיי עם, שבהם נדרש הנשיא, מתוקף תפקידו הממלכתי, להתערב, לפעול לכיוונה וכיולה של המערכת, שמתקשה לשוב אל המסילה.

כוחי מוגבל . אין לי אלא את פי. אני יכול רק להציע ואולי לנסות ולגשר, ואני גם לא יודע, אם אני המגשר המתאים ביותר למשימה. אבל אני יודע, שעת צרה היא ליעקב - עת חירום לביטחון ישראל. עת חירום לחברה הישראלית. עת חירום לדמוקרטיה הישראלית - לכל הדברים שיקרים לנו.  הקמת ממשלה אינה משאלת לב חברתית בלבד. בימים אלה, יותר מתמיד, היא צורך כלכלי-בטחוני שכמותו לא ידענו כבר שנים רבות."

וידאו: נשיא המדינה בפתח הכנסת ה-22 (צילום: אלי מנדלבאום - דוברות הכנסת)
​​​​​​​

את הטקס החרימו 13 חברי הכנסת של הרשימה המשותפת, במחאה על מצב הביטחון הירוד ביישובים הערביים, בעקבות החלטת וועדת המעקב. הרשימה המשותפת דורשת להגביר את אכיפת החוק ביישובים הערביים, אחרי גל רציחות ומעשי אלימות במגזר. 

ח"כ סעיד אלחרומי, תושב שגב שלום אמר לברנז'ה NEWS: "למרות שטקס ההשבעה הוא חגיגי האלימות הגואה אצלנו היא יום אבל והחלטנו לקיים הפגנה גדולה במקביל להשבעה .לא יתכן שיש למעלה מ-70 הרוגים בחברה הערבית וזה דבר קשה. בדרום הארץ  בישובים הבדואים ישנהאלימות רגילה  סכסוכים בין חמולות ועוד אולם בצפון הארץ ובמרכז הפשיעה היא מעל ומעבר שם יש ממש ארגוני פשיעה שהקילה עצמה לא יכולה להתמודד איתה השר ארדן אמור להיפגש אתנו  ואנחנו מצפים לפתרונות".

תגובות

End of content

No more pages to load