• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משרד הביטחון תובע 200,000 שקל ממורשעי הפריצה לשדה תימן

כתב התביעה הוגש נגד הנתבעים בהמשך להרשעתם בהליכים פליליים בביצוע עבירות חמורות. הנתבעים: מפקד הבונקר, נהגו ואבי הנהג

הנשקייה בבסיס שדה תימן, בבוקר שלאחר הפריצה (צילום ארכיון: דוברות המשטרה)

פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם משרד הביטחון, הגישה לבית משפט השלום בב"ש כתב תביעה בסך של כ-200,000 ₪ בגין נזקים שנגרמו למשרד הבטחון כתוצאה מגניבת אמצעי לחימה מבסיס צה"ל "שדה תימן".                                                                                                                                                                               
כתב התביעה הוגש נגד הנתבעים בהמשך להרשעתם בהליכים פליליים בביצוע עבירות חמורות, כל אחד לפי חלקו,  של קשירת קשר לפשע, הוצאת נשק בצוותא מרשות הצבא, ובעבירות נוספות. הנתבעים מרצים בכלא מאסרים ממושכים בין 9 ל – 13.5 שנים שנגזרו עליהם בהליכים פליליים.

וידאו: כלי הנשק שנתפסו מהפריצה לנשקיית שדה תימן (ארכיון - צילום: דוברות המשטרה)
​​​​​​​


המדובר בשלושה נתבעים- שאדי בשיר, ששירת כקצין בדרגת סרן בתפקיד מפקד פלוגת הטירונים ופיקד בתקופה הרלוונטית בין היתר על אבטחת הבונקר בבסיס צה"ל "שדה תימן" ליד ב"ש ובו אמצעי הלחימה;  עדי זועבי, שירת בשירות סדיר בתנאי קבע כנהגו האישי של בשיר ומוחמד זועבי, הינו אביו של עדי.

כנגד בשיר ועדי הוגשו כתבי אישום על ידי הפרקליטות הצבאית בבית הדין הצבאי. כנגד מוחמד הגישה כתב אישום פרקליטות מחוז דרום (פלילי).

על פי עובדות כתב האישום, הנתבעים קשרו ביניהם קשר לגנוב אמצעי לחימה מהבונקר ב"שדה תימן" ולמכרם תמורת סכומי כסף גדולים. ב-29 באפריל, 2016,  בשיר ועדי ניצלו את מעמדם ואת תפקידם בבסיס, שברו מנעול של הבונקר, פרצו אליו והוציאו ארגזים של אמצעי לחימה אשר הכילו 77 רימוני רסס צה"ליים, 13 טילי לאו וטיל מטאדור. את אמל"ח הגנובים העמיסו על רכב צבאי מסחרי שהיה בראשות בשיר, נסעו למחלף בית קמה, שם פגשו את מוחמד ויחד איתו פירקו את האמל"ח מהרכב והעמיסו על רכבו של מוחמד.

יודגש, כי האמל"ח לא אותרו ולא הוחזרו לרשות המדינה. ביום 8.11.16, בעקבות דיווח על פיצוץ במחסן בטייבה, זיהה חבלן שהגיע לזירה מספר שרידים של רימוני רסס, טילי לאו וטיל מטאדור אשר הצביעו על כך שמדובר באמל"ח הגנובים.

הנתבעים הורשעו והוטלו עליהם עונשי מאסר בפועל של 9, 11.5 ו – 13.5 שנים, לצד קנסות בסך של כ-150,000 שקלים במצטבר.

בהתבסס על הרשעת הנתבעים בפסקי דין חלוטים, הגישה כאמור הפרקליטות תביעה אזרחית לתשלום  סך של 190,985 שקלים המגלם את הנזק שנגרם למשרד הביטחון כתוצאה מהגניבה.

על פי כתב התביעה, הנתבעים ביחד וכל אחד לחוד חבים בפיצוי כלפי המדינה, וזאת בשל מעשיהם ונזק בלתי הפיך שגרמו כתוצאה מגניבת אמל"ח ומסחר בהם.

​​​​​​​התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד אנטוניוס מרשי ודנה סבאג מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי), כחלק ממדיניות חטיבת תביעות וביטוח באגף הייעוץ המשפטי למשרד הביטחון להגיש תביעות כנגד כל גורם, לרבות פרטי, אשר במעשיו או במחדליו מתעשר שלא כדין או מסב נזק למדינת ישראל.


תגובות

End of content

No more pages to load