• 13 מאי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חשד: תושב ב''ש ביקש מילדות קטנות ''לצלם את הרגליים''

אימהות לילדות התלוננו במשטרה כי החשוד, בן 19 מב''ש, יצר עם הקטינות קשר באמצעות הוואצאפ, הציג עצמו כקטין וביקש מהן לצלם את רגליהן

צילום הדמיה: MAXPIXEL / CC0

משטרת ישראל חקרה בשבועיים האחרונים חשד למקרה פדופיליה במהלכה נעצר חשוד, צעיר כבן 19, שהתחזה לקטין ויצר קשר עם קטינות מתחת לגיל 13 באמצעות תוכנת "ווטסאפ". היום צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום.

חוקרי משטרת ישראל החלו במלאכת חקירת 2 תלונות שהוגשו לפני כשבועיים על ידי אימהות לקטינות, בגילאי 10 ו-12 מבאר שבע ואשדוד, כנגד חשוד שמזדהה כקטין ויוצר עמן קשר באמצעות תוכנת ה"ווטסאפ". בעקבות תלונות אלו ופעולות חקירה מקצועית שנפתחה מיד, נעצר החשוד במעשה, תושב באר שבע כבן 19, והוא הועבר לחקירה בה מסר גרסתו. מעצרו של החשוד הוארך במהלך תקופה זו לטובת המשך החקירה שהגיעה בימים אלו לסיומה, וכאמור היום צפויה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בבית המשפט.

בתאריך 6.9 התלוננו שתי אימהות כנגד החשוד וסיפרו כי זה יצר קשר עם בנותיהן ודרש כי יצלמו את רגליהן. אחת האימהות התחזתה לביתה ויצרה עמו קשר על מנת לברר את טיב פנייתו. לאחר שהוגשה תלונה, כאמור, ובוצעו פעולות חקירתיות מידיות, נעצר החשוד והועבר לחקירה שם טען כי התחזה לקטין יפה תואר שצלח לו עם בנות. בדיקת החוקרים שנעשתה למכשיר הנייד של החשוד, העלתה חשד נוסף כי החשוד פנה לבנות נוספות ברחבי הארץ שחלקן שיתף פעולה עם החשוד וחלקן לא.

במשטרה מבקשים שוב להדגיש כי על ההורים להמשיך ולהיות מעורים בכל הקשור להתנהלות ילדיהם ברשת החברתית, בכלל זה באפליקציות השונות בפלאפון. "משטרת ישראל תמשיך במאבק ללא פשרות כנגד אלו המנסים לפגוע בקטינים באמצעות המרשתת, ותפעל למצות עם אלו את הדין".

הותר לפרסם כי פרקליטות מחוז דרום (פלילי), באמצעות עו"ד רננה לוי, הגישה בצהרי יום ראשון קצר לבית משפט השלום בב"ש כתב אישום נגד שליו זיתון, בן 19 מב"ש, אשר יצר קשר באמצעות "ווטסאפ" עם שתי קטינות בנות 10 ו-12, הציג את עצמו כקטין בן 12 ודרש מהן דרישות בעלות אופי מיני. עוד עולה מכתב האישום, כי הנאשם איים על המתלוננות בפגיעה שלא כדין במשפחתן אם לא יבצעו את מה שהוא מבקש. התיק נחקר בתחנת ב"ש.

כתב האישום מייחס לנאשם שני אישומים בגין ביצוע עבירות של סחיטה באיומים, התחזות, הטרדה מינית ונסיון להטרדה מינית.

בכתב האישום נכתב כי הנאשם הציג את עצמו בפני הילדה וכתב לה "אני בן 12 בת כמה את?"  ושאל אותה אם היא לבד או עם חברות. הנאשם איים על הילדה בכך שכתב לה שאם לא תבצע את מה שיבקש יקרה משהו רע להוריה ולמשפחתה. 

"אם את לא מראה לי את הכפות רגליים שלך אני שולח אנשים שיפגעו בהורים שלך, ויש לי דודים שהם שוטרים ואנחנו נאתר את איפה שאת גרה". בנוסף התקשר באמצעות הווטסאפ לילדה. 6 פעמים, אך היא  סירבה לענות - נכתב בכתב האישום.

הילדה נבהלה ופנתה לאמה,  והראתה לה את ההודעה המאיימת. מיד בסמוך לכך מחק הנאשם את ההודעה מההתכתבות ביניהם.

נגד הנאשם תלוי ועומד כתב אישום בגין עבירות איומים והטרדה, לפיו איים הנאשם על קטינות באמצעות מסרונים. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

תגובות

End of content

No more pages to load