• 27 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע אירחה מרתון סייבר של צוערי ההשלמה הטכנולוגית

במסגרת המרתון הצוערים מקבלים 24 שעות לפתור בעיות בתחומי הסייבר. בין היתר, משתתפי המרתון הצליחו לפתח ייישום לזיהוי פרופילים מזויפים ברשתות חברתיות

(צילום: דובר צה''ל)

אגף המודיעין של צה''ל לא יורד לנגב, אבל צוערים בתחום הטכנולוגיה כן יורדים לבאר שבע על מנת הלשתתף באירועים שונים. השבוע התקיים במתחם חברת ''רפאל' בבאר שבע מתרון צוערי ההשלמה הטכנולוגית מבה"ד 7 שבקריית ההדרכה שעסק בתכנות ופיתוח  במשך יום ולילה שלמים, במהלכם מתכנסים החיילים בצוותים ומתמודדים זה מול זה בפיתוח מערכות, פרויקטים ומוצרים חדשניים אשר עונים על צרכים מבצעיים.

בשלב הראשון, מאתרים הצוותים צורך מבצעי שיש למצוא לו פתרון. בשלב השני הם מגבשים רעיון ודרכי פיתוח, ובשלב השלישי- עומלים על תחילת פיתוח הרעיון בפועל ובניית הפתרון. רגע לפני הפיכתם לקצינים טכנולוגיים בתפקידים שונים ברחבי אגף התקשוב וההגנה בסייבר, כ-50 צוערים מתכנסים ומתחרים: מי יפתח את ההמצאה החדשנית, המועילה, הטכנולוגית והמבצעית ביותר?

האירוע התקיים במתחם החדש של חברת ״רפאל- מערכות למידה מתקדמות״ בבאר שבע, אשר עובדיה ליוו כמנטורים את תהליך הפיתוח בקבוצות השונות. שיתוף הפעולה בין האגף ל"רפאל" מוכיח כי שילוב ועבודה משותפת של צה"ל ותעשיות ביטחוניות מוביל לתוצרים איכותיים וייחודיים, אשר מפתחים את שני הצדדים ומובילים להפריה הדדית משותפת. בנוסף, חבר השופטים כלל את מנכל השלוחה של רפאל, אשר העביר שיחת פתיחה ובחר את הצוות המנצח יחד עם מפקד לוט״ם (החטיבה להתעצמות טכנולוגית מבצעית) וסגל ההשלמה הטכנולוגית.

"ב24 שעות אנחנו מצפים מהצוערים להוכיח את היכולת שלהם", מספרת אחת המפקדות אשר הובילה את ההאקתון. "האתגר מפתח את המשתתפים מהרבה בחינות: היצירתיות, החשיבה, האלתור והזריזות, יכולות שיתוף הפעולה בצוות, ובעיקר היכולת להבין מה הצורך המדויק של הלקוח ואיך לענות עליו בצורה הטובה ביותר".

(צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

ההאקתון הוא אחד מרגעי השיא בהכשרת הצוערים. בשירותם הסדיר הם שירתו בתחומים שונים- תחום המחשוב, ההנדסה והסייבר, אבל כעת בהאקתון הם משתפים פעולה וחולקים עולמות על מנת לפתח את התוצרים. ההמצאות אותן הציגו המתחרים לצוות השופטים בתום ההאקתון היו מגוונות: מערך אבטחה שכולל רובוט ורחפן, פיתוחים בתחום הסייבר, אפליקציה שמזהה פרופילים מזויפים באינסטגרם, ו'משאןבוט' העונה על שאלות משא״ניות- שאף קטף את המקום הראשון בתחרות.

"המטרה שלנו היא לאתגר את המשתתפים לעבור תהליך שלם של פיתוח", מספר הצוער אשר הוביל את מהלך הההאקתון. "תהליך החשיבה, גיבוש הרעיון בזמן קצר , שיתוף הפעולה בין התחומים השונים ולמידה של נושא שלם מ-0 זו משימה מאתגרת ומפתחת עבור כולם".

בשבועות הקרובים יסיימו הצוערים את ההשלמה הטכנולוגית ויהפכו לקצינים הטכנולוגיים העתידיים של צה"ל, שם ימשיכו לפעול ולהוביל את צה"ל בקדמת החזית הטכנולוגית."

תגובות

End of content

No more pages to load