• 29 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''בני מיעוטים הציעו לבתי בת ה-14 כסף כדי שתעלה איתם לאוטו''

י', אם לנערה בת 14 הלומדת במקיף רגר מזועזעת: ''בתי חזרה מתיכון רגר עם חברות מהכיתה, ליד המרכז המסחרי בנווה זאב עצרה לידן מכונית ובה בני מיעוטים, שהציעו כסף אם תעלה איתם לאוטו. בתי חזרה מבוהלת''

מרכז נווה זאב, בו ארעה ההטרדה (צילום: גוגל מפות)

תקרית במרכז המסחרי בנווה זאב, סמוך לשעה 14:00: שלוש נערות, בנות 14, חזרו ממקיף רגר, כשעל שדרות יוהנה ז'בוטינסקי עצר לידן רכב ובו בני מיעוטים, עם מוזיקה רועשת. אחד הנוסעים ברכב נפנף בשטרות של מאה שקל, והציע לבנות לעלות. הבנות נבהלו וברחו מן המקום.

י', אימה של אחת הנערות: ''זו תופעה מחרידה, מלחיצה.  זה ממש הסיוט של כל הורה. שימו לב הורים, זו תופעה שחוזרת על עצמה בנווה זאב בזמן האחרון. הילדה מבוהלת ואני רועדת מעצבים ופחד''. לדבריה, הנערות זיהו כי מדובר בבני מיעוטים לפי המוסיקה הרועשת בערבית שבקעה מהרכב והמבטא של הנוסעים. ''אני לא יודעת בפני מי להתלונן, כי אין לנו יותר פרטים ממה שהבנות ראו'', אומרת י'. הדבר המומלץ לעשות במקרים כאלה הוא לפנות למשטרה, שיכולה להפעיל אמצעים שונים לאיתור המטרידים. 

האם מספרת כי עברה לבאר שבע מכפר סבא ונחרדה לגלות את תופעת בההטרדות בבאר שבע. גם תושבים אחרים מספרים על תופעה דומה במרכז אורן ואפילו בשכונה ה', בעיקר בסופי שבוע. חבורה באה ברכב 4X4 עם מוזיקה רועשת, מנסה ''לצוד'' בנות בכסף, לפעמים אפילו רק באבטחה לרכוש להן אלכוהול או סיגריות. לרוב, הבנות יתעלמו או יעדיפו ללכת בצד השני של המדרכה. במקרים מסוימים, הבנות יסעו איתם לבילוי במועדונים בבאר שבע, שעלול להיגמר רע. 

זה לא המקרה הראשון במרכז המסחרי בנווה זאב: שני גברים נורו מטווח קצר במרכז המסחרי, אישה נפלה קורבן להטרדה בעלת אופי מיני בעת הליכת הבוקר שלה. תושבים בשכונה, המשווקת כיוקרתית, מתולננים לא אחת על אבדן תחושת הביטחון. 

ולא רק בנווה זאב מספרים על הטרדות: ''הייתה לנו פה מכה בימי שישי'', מספר דייר בבניין ברח' הצבי בשכונה ה'. ''עצוב לראות נערה שעולה לרכב בשביל סיגריות או ג'ינס. החבר'ה האלה יודעים לנצל בנות ממשפחות במצוקה. אני לא יודע אם המשטרה יכולה לעזור במקום בו ההורים לא מצליחים. ביום שישי, בשעה אחת או שתיים לפנות בוקר, היו באים לחפש בנות וללכת למועדונים, זה לא נראה טוב''. תופעת ההטרדות לא מסתכמת בבנות: גם רוכבי אופניים ועוברים ושבים זוכים בין אם ביריקות, צעקות או ניסיונות אכיפה. 

קרא עוד:

בן 50 נורה לעיני עוברים ושבים ברחוב ז'בוטינסקי בנווה זאב

אימה בנווה זאב: הליכת הבוקר הסתיימה בהטרדה בעלת אופי מיני

גבר נדקר בשכונת נווה זאב

ניסיון חיסול לאור היום: ''חייל לשעבר'' בארגון פשע נורה בנווה זאבתגובות

End of content

No more pages to load