• 27 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מגשימים את חלומו של הרב בצרי - תורמים לבניית היכל מפואר לקב''ה

בימים אלה הושק הקמפיין לגיוס 5 מיליון שקלים לבניה של ''הכותל הדרומי'': "אנחנו רוצים שכל אחד ייקח בכך חלק כפי יכולתו, זה הבית של כולם. כך רצו אבא ואמא שזה יהיה, וכך זה יקרה", אומר הרב יוסף חיים בצרי

הדמיית הכותל הדרומי

בימים אלה הושק קמפיין התרמה לבניית ההיכל המפואר לקב"ה, שהחל בימי חייו של גדול מחזירי התשובה הרב בנימין בצרי זצ"ל. בנו, הרב יוסף חיים בצרי, פועל כעת להשלמת הבנייה כדי לקיים את צוואתו הרוחנית וקורא לציבור להצטרף: "לכל תורם יהיה חלק בקירוב הלבבות שאבא כל כך דגל בו". שיא ההתרמה: 24.5/9

הרב בנימין בצרי זצ"ל מבאר שבע תמיד פעל לקירוב לבבות. עם עלייתו מעירק הוצע לו להיות רב העדה עם תנאים טובים, אך הוא הבהיר חד משמעית: "איני רב של עדה, אני הרב של כולם". המוטו של כבוד הרב ליווה אותו לאורך כל ימי חייו, והוא היה ידוע כגדול המחזירים בתשובה באהבה. כעת עמל בנו, הרב יוסף חיים בצרי, להשלים את צוואתו הרוחנית ולהקים בבירת הנגב בית לקב"ה, שאת כולו הוא מבקש להקים מתרומות קטנות של כמה שיותר אנשים.

וידאו: הכותל הדרומי, בית הכנסת הגדול בדרום
​​​​​​​

בימים אלה הושק הקמפיין לגיוס 5 מיליון שקלים. "אנחנו רוצים שכל אחד ייקח בכך חלק כפי יכולתו, זה הבית של כולם. כך רצו אבא ואמא שזה יהיה, וכך זה יקרה", אומר הרב יוסף חיים בצרי. 

הרב בצרי זצ"ל, צאצאו של ה"בן איש חי", הקים בבאר שבע את הקריה החרדית "קריית האבות", שמונה כיום כ-500 משפחות ועמד בראש ישיבת "בית יוסף". כל חייו שאף לקירוב לבבות, והצליח לקרב אליו מכל המגזרים בדרכו המיוחד, ללא כפייה, מתוך ראייה שהיהדות צריכה לקרב. "כולם ראו את האמת הפשוטה שלו ופשוט התמגנטו אליו", מספר בנו. "האהבה הגדולה באה לידי ביטוי באירוע הסליחות באצטדיון, שאליו היו מגיעים מכל רחבי העיר, דתיים ולא דתיים. אנשים אומרים שהם מרגישים כאן שלא כופים עליהם דבר, שהם מקבלים הרגשה טובה. בית הכנסת שהקים אבא שוקק חיים מהנץ החמה עד שעות הלילה המאוחרות".

חלומו הגדול של הרב בצרי היה להקים בבאר שבע בית לקב"ה. בימי חייו עוד הספיקה אשתו יוכבד ז"ל לבנות את הדגם ואף הועמד שלד. הרב ואשתו לא הצליחו להגשים את חלומם, והלכו לעולמם לפני שש שנים, בהפרש של שמונה חודשים. כעת רואה הרב חיים יוסף בצרי את חזונם כצוואה רוחנית. "אבא כל הזמן אמר שזה בית בשביל היושב במרומים, לא בשבילו, ולכן זה צריך להיות הכי יפה והכי מפואר", הוא אומר. "אני מרגיש פשוט צוואה לעשות הכל כדי שהבניין הזה יקום. אין לנו עשירים, אנחנו רוצים שזה יבוא מכל שכבות האוכלוסיה".

בימים אלה הושק הקמפיין לבניית "הכותל הדרומי", שבו כל אחד מכם יכול להניח את הלבנה שלו ולסייע בבנייה. במקום שיתפרש על פני 3500 מ"ר, יהיו שבעה בתי כנסת קטנים, חדרי לימוד ועוד בית כנסת המיועד ל-350 מתפללים, מקווה טהרה, חנות תשמישי קדושה. כל אחד יוכל להנציח בתרומה את יקיריו ולקרוא כל אחד מהחדרים או בתי הכנסת על שמו.

יאיר שושן, מנהל קמפיין "הכותל הדרומי" ועוזרו של הרב, סיפר כי הקמפיין יימשך עשרה ימים ומטרתו בית לכל הזרמים. "היום כולם מדברים על פילוג וסכסוך, ואנחנו כבר 20 שנה מקרבים ומאחדים", הוא אומר. "אין כאן מעמדות, ובבית שאנחנו בונים יהיו דתיים, חילוניים וחרדים, כולם יהודים  מול הקב"ה. אנחנו כאלה ומוכרים ככאלה ברמה העירונית כמי עסוקים בזיכוי הרבים בחזרה בתשובה, זה מראה את הגישה המיוחדת אצלנו".

ב-24-25/9 תגיע ההתרמה לשיאה, והרב בצרי מבהיר שאם היעד לא יושג – יוחזר כל הכסף לתורמים. "אנחנו לא רוצים להתקדם אלא לסיים את הפרויקט שעומד כך כבר 20 שנה במצב שלד", אומר הרב. "כל אדם שתורם יהיו שותף בדבר הגדול הזה, האנשים תורמים בשביל להיכנס לבניין ולהשלים תוך שנה את הפאזל לטובת העיר באר שבע כולה.  אני רואה את ההיענות הנרחבת, אנשים מחזירים טובה לאבא ואמא על שנים של אהבה וקירוב לבבות".

שושן הוסיף כי במשך 20 שנה בית הכנסת פועל מקרוואנים ובניית הכותל הדרומי נועדה להעצים את האיחוד: "זה מקום שיעשה סדר. הרוחניות קיימת והיא חייבת חיזוק גשמי שיאפשרו לה להצליח יותר. מבנה מסודר, יפה ומרהיב. אנחנו זועקים את הבשורה בכל העיר כי מגיע לבאר שבע שיהיה לה מבנה כזה, שהתוכן שלו הוא שליחות וקירוב לבבות".תגובות

End of content

No more pages to load