• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

התעשייה האווירית תקים בב''ש מפעל על שטח 12,000 מ''ר

על פי התוכנית, המפעל אמור להיפתח בעוד כ-3 שנים ועתיד להעסיק מאות מהנדסים ומתכנתים

הפגישה בלשכתו של דנילוביץ' (צילום: עיריית ב''ש)

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' ויו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר סיכמו הבוקר בפגישתם בבאר שבע על הקמת מפעל היבשה, לדבריו של לוקר ''המתקדם בעולם'' בבאר שבע שיעסיק מאות מהנדסים ומפתחים: "באר שבע הופכת למרכז בינלאומי מוביל של טכנולוגיה מתקדמת ותעשייה ביטחונית מהמובילות בעולם".

בביקור הבוקר, ראשון, של הנהלת התעשייה האווירית בבאר שבע, סוכם על הקמת המפעל החדש של התעשייה האווירית בעיר. המפעל החדש בן כ-12 אלף מטר ייבנה במזרח העיר באר שבע ויעסיק כבר עם פתיחתו, בעוד כשלוש שנים, מאות מהנדסים ומפתחים.

לפני כחודש, ב-18 באוגוסט, פרסמנו בברנז'ה NEWS כי  התעשייה האווירית הודיעה שתיכנס לפעילות גם בתחום היבשה. לצורך כך, על פי ההודעה,  תסב את מפעל רמתא הוותיק בבאר שבע, שהוקם לפני 52 שנה למפעל שייצר מערכות לחימה מתקדמות ללוחמת יבשה, ביניהם רכבים רובוטיים, מערכות מכ"ם יבשתיות כמו מערכת Drone Guard לשיבוש רחפנים ולהגנת גבולות.

במפעל מועסקים כ-300 עובדים. חלקם צפוי לפרוש, אחרים יועברו למפעלים שונים של החברה ורק חלק יישאר במתכונת החדשה. המפעל אמור לקלוט עובדים חדשים בתחום הטכנולוגיה.

על פי הודעה של החברה, שהופצה לתקשורת, המפעל בבאר שבע יתמחה במוצרי רובוטיקה אוטונומית קרקעית, מערכות מכ"ם יבשתיות לשיבוש השימוש ברחפנים וייצור מכ"מים להגנת גבולות.

מפעל היבשה החדש של תע"א יוקם במבואה המזרחית של באר שבע, סמוך למפעלי רמת"א, באזור התעשייה והתעסוקה המתקדמת של מזרח העיר ויחזק את האזור כולו, הכולל את: פארק ההייטק גב ים נגב, המרכז הרפואי סורוקה, אוניברסיטת בן גוריון, אזורי התעשייה והמשרדים המתחדשים וכחלק מרובע החדשנות.

בביקור היום, עדכן יו"ר התעשייה האווירית, הראל לוקר כי דירקטוריון החברה כבר אישר את המהלך ואת התקציב הדרוש להקמת המפעל ואמר "מדובר על מהלך פורץ דרך של התעשייה האווירית שיכניס את החברה לתחום היבשה. כפי שצה"ל עובר דרומה, כך גם התעשייה הביטחונית. באר שבע הופכת למוקד משיכה לתעשייה טכנולוגית מתקדמת מובילה בעולם ותע"א תוביל בתחום זה."

ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', אשר בירך על המהלך, סיכם מול נציגי החברה על שיתוף פעולה בין העירייה לתע"א לקידום הקמת המפעל במהירות האפשרית ואמר: "מדובר בבשורה בעלת חשיבות לאומית. הקמת מפעל היבשה של תע"א בבאר שבע, שיהיה חוד החנית של התעשייה הביטחונית הישראלית המתקדמת ביותר בעולם, יחזק ויבסס את באר שבע כמרכז בינלאומי מוביל של ידע, טכנולוגיה ותעסוקה שמציב את באר שבע כמודל עולמי. אחרי מטה הסייבר, חברות ההייטק והסייבר, הצלחנו להביא גם את התעשייה הביטחונית המובילה והמתקדמת בעולם להקים את מפעל הדגל שלה בבאר שבע ולבסס את העיר כמטרופלין איכותי ומוביל במדינת ישראל''.


תגובות

End of content

No more pages to load