• 29 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לפני הבקעה, שנתניהו יחיל את הריבונות על יישובי עוטף עזה''

ח''כ אביגדור ליברמן סייר ביישובי עוטף עזה, הנמצאים בשגרה מתוחה וחוששים מסבב לחימה נוסף. על הירי בזמן נאום נתניהו באשדוד: ''השפלה לאומית''

ח''כ ליברמן, באחד היישובים (צילום: דוברות)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

בבית התרבות של אחד מקיבוצי עוטף עזה ניפגש  יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן‏ עם תושבי האיזור. 

''אני רוצה לציין שאנחנו החלטנו על הסיור הזה עוד לפני חודש. במקרה זה נפל בנסיבות ובתנאים כפי שכולנו חווינו בימים האחרונים.  הגענו קודם כל להזדהות ולתמוך בתושבי עוטף עזה ועשינו את זה הרבה לפני שהכריזו על הבחירות, כשהיינו גם בקואליציה וגם באופוזיציה‏, ותמיד היינו כאן''.

''המסר המרכזי שלי הוא שהמציאות של השבוע האחרון לא יכולה להימשך, לא יכול להיות שבתוך שבוע אחד כמה וכמה פעמים תושבי עוטף עזה נאלצו לרוץ למקלטים''.  

ליברמן התייחס לתקרית בה חמאס ירה רקטות בזמן נאומו של נתניהו באשדוד, שסוקרה בהרחבה ברשתות הפלסטיניות ונתפסה כתמונת ניצחון של הפלגים הפלסטינים: ''אי אפשר שראש הממשלה יפסיק את הנאום שלו ויפסיק אסיפה בגלל ארגון טרור ‏וכשאנחנו נזכרים בתמונות, וזה לא קשור ספציפית לנתניהו, מדובר בהשפלה לאומית.  זו לא השפלה של נתניהו, זו הייתה השפלה לאומית כשראש הממשלה מדבר באשדוד ובגלל ירי של מחבלים הוא נאלץ להפסיק את האסיפה‏, זה לא מתקבל על הדעת''. 

על הצהרות ראש הממשלה בדבר הלחת ריבונות ישראלית על הבקעה, ליברמן התייחס די בגיחוך: ''כשראש הממשלה מדבר על החלת ריבונות על בקעת הירדן, לפני זה הוא צריך להחיל ריבונות על עוטף עזה, אשקלון ואשדוד. המסר המרכזי הוא, שחייבים למגר את הטרור.  אני שמעתי את ראש הממשלה מדבר על מבצע עתידי בעוטף עזה.  אין שום טעם בעוד מבצע ועוד מבצע.  אנחנו חייבים לדבר על מיגור הטרור''.

‏''אנחנו חייבים לצאת למבצע של מיגור הטרור אך ורק כשאנחנו יודעים מה אנחנו עושים יום לאחר המבצע.   לא רק לתכנן את המבצע אלא בעיקר לחשוב על היום שלאחר המבצע. ‏אנחנו צריכים לחשוב מה אנחנו עושים ואיך אנחנו נערכים ‏ואיך אנחנו מצליחים למגר את הטרור פעם אחת ולתמיד''.

''כוח לא מספיק , צריך גם הרבה מוח וצריך גם חזון ואני בטוח שבממשלה הבאה אנחנו נצליח ליישם לפחות את החזון שלנו של מיגור הטרור,  ובניגוד לאחרים אנחנו באים עם תוכנית סדורה  שתאפשר לתושבי  עוטף עזה, אשדוד ואשקלון להרגיש בטוח והם לא יצטרכו יותר לרוץ למקלטים''.

תגובות

End of content

No more pages to load