• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אזעקת צבע אדום בזיקים. עדי ראיה: ''ראינו יירוטים''

6 ימים לפני הבחירות, מצב הביטחון בדרום מדרדר במהירות: אזעקות הערב במרחב אשקלון ובמערב הנגב, חיל האוויר פועל בעזה, חמאס יורה לעבר כלי טיס ישראליים. כוונת חמאס: לשבש את יום הבחירות

פיצוץ מעל זיקים (צילום רץ ברשת)

לא שלום ובוודאי שלא ביטחון: חמאס מבקש לשבש את יום הבחירות ומתחיל לחמם את הגזרה על מנת לשבש את יום הבחירות הקרב. אתמול נורו רקטות בדיוק בזן שראש הממשלה נאם באשדוד ובניגוד לנהלי הזהירות, העביר את הדברים בשידור חי בליכוד טי.וי. מזה זמן רב שיש אמברגו תקשורתי על ביקורי נתניהו בנגב ולעתונאים אסור לסקר או להתקרב למקום ועל האירועים מוטלת צנזורה. נתניהו אתמול העביר בשידור חי את הנאום באשדוד. בבאר שבע נאסר על עתונאים לדווח על הביקור, אבל עשרות תומכים העבירו את לייב בפייסבוק של ראש הממשלה יושב בקניון. חמאס ניצל את ההזדמנות, ושיגר מטח רקטות לעבר אשדוד.

וידאו: יירוטים מעל זיקים (צילום רץ ברשת ללא קרדיט)


בהישמע האזעקה, נתניהו הורד מהבמה והועבר למקום מבטחים. בחמאס מדברים על האירוע כתמונת ניצחון. בתגובה, צה''ל הפציץ שוב דיונות של חמאס או כדברי תושב בעוטף: ''אנחנו חיים בממ''ד והצבא מפיצץ פינות עישון''. 

הערב שוב אזעקות ולפני דקות אחדות, אעזקה באיזור זיקים. ככל הנראה, ירי נגד מטוסים מהצד העזתי הוא זה שהפעיל את מערכת כיפת ברזל. למרות המצב המתוח בדרום, מתקיימת בו שיגרה רגילה, לצד עירנות מצד התשובים להימצא בקרבת מרחבים מוגנים. בדרום יש ביקורת רבה כלפי ראש הממשלה, על כי אינו מסגל להורות לצה''ל לבצע פעולות שביטיחו את ביטחון תשובי הנגב, לטענתם, בשל שיקולי בחירות. 

חמאס, שיודע כי הוא השולט בגבוה הלהבות, ירצה גם לקבוע מה ייקרה ביום הבחירות. לצד החשש מאחוז הצבעה נמוך, שיקנה יתרון למפלגות קטנות, ייתכן כי חמאס ירצה לשבש את ההצבעה בדרום.

‏דובר צה"ל מסר כי לפני זמן קצר, תקפו מטוס קרב וכלי טיס של צה"ל מספר יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר היום.

וידאו: חמאס יורה על כלי טיס ישראלים  (וידאו רץ ברשתות עם קרדיט צלם לדדי פלג)

תגובות

End of content

No more pages to load