• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כמעט מכות בין עודה לנתניהו, חוק המצלמות נפל

פחות משבוע לבחירות, דיון סוער בכנסת שלא זכור כמותו וגם מפלה לקואליציה, שלא הצליחה לגייס 61 חברי כנסת להעברת חוק המצלמות

ח''כ עודה בעימות כמעט פיזי עם נתניהו (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

חוק המצלמות נפל, בהצבעה סוערת שנערכה היום, רביעי, בכנסת. רק 58 חברי קואליציה תמכו וללא רוב של 61, החוק השנוי במחלוקת נפל.  הצעת חוק של הליכוד שהובאה היום להצבעה ראשונה נועדה לאפשר למשקיפים מטעם המפלגות השונות להציב מצלמות בקלפיות.

במהלך הדיון ארע תקרית חריגה וכמעט הרמת ידיים כאשר יו"ר המאוחדת היימן עודה התקרב לראש הממשלה אחז  את הטלפון  שלו וקרב אותו מול פנייו של נתניהו סדרני הכנסת הוציאו אותו תוך שהם מגינים עליו מזרועות של כמה חכי"ם מהליכוד שהחלו לדחוף  אותו.

(צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

רה"מ ח"כ בנימין נתניהו: "אם ליברמן היה כאן ומביא את הח"כים שלו להצביע ועומד בהתחייבות שנתן לבוחר, אם לא היה מזגזג שוב, היינו מעבירים את החוק הזה ברוב מוחץ, ובוודאות היינו מונעים זיופים וגניבת בחירות. איך אפשר להתנגד לצילום בטלפון סלולרי שאנחנו משתמשים בו בכל מקום, כל המרחב הציבורי היום מכוסה בטלפונים סלולריים. רק במקום ... שמעתי את צהלות שמחה של לפיד וגנץ, לא ידעתי איפה צהלו יותר, בעזה או אצל לפיד וגנץ?''. 

''שמחה כזאת זה בושה וחרפה. פתאום החליטו שרק במקום אחד לא יצלמו, וזה אולם הקלפיות. לא חלילה מאחורי הפרגוד, אבל אומרים לא יצלמו באולם. זה אבסורד. מה זה טוהר בחירות? זה שקיפות. ושקיפות זה מצלמות. מונעים כאן מצלמות כדי לאפשר את צילום החירות. אין שום הסבר מלבד למנוע...'' 

''לא מפתיע אותי שגנץ ולפיד ומפלגות השמאל רוצים למנוע את הכנסת המצלמות והשותפים שלהם שאמרו שימליצו עליהם, איימן עודה וחבריו. השאלה היא למה ליברמן חבר אליהם שוב? והתשובה שזה לא מפתיע. הוא חובר עכשיו ללפיד וגנץ ולמפלגות הערביות כדי להקים ממשלת שמאל. היום אתם מקבלים את תמונת הממשלה הבאה כפי שהם רוצים: ממשלת שמאל עם המפלגות הערביות וגם עם ליברמן''.

​​​​​​​

ח"כ יאיר לפיד אמר בדיון: "בארבע מילים: יותר מדי זמן בתפקיד. שנה שלמה הוא רק נכשל. בהקמת ממשלה, מול החמאס בעזה. לא ראיתי מעודי המחשה כ"כ מדוייקת של הביטוי: הגיע זמנו לרדת מהבמה. סליחה, אתה לא המלך. קוראים לזה דמוקרטיה. ככה זה עובד. טראמפ הפסיק לספור אותו. גם בכלכלה נכשל בכל הפרמטרים. לא במקרה יש בעולם יש הגבלת קדנציות. הוא איבד קשר עין עם החיים האמיתיים. גם התיקים הפליליים הם כאלה של מי שלא מבין מה מותר ומה אסור. בעוד 6 ימים נוכל להיפרד ממנו, נגיד לו תודה רבה, ואחרי שבועיים כולם יגלו שהחיים מסביב נמשכים. כי ככה זה עובד. יתברר שאפשר בלעדיו ואפילו יותר טוב בלעדיו. וגם לו יהיה יותר טוב. הוא יותר מדי שנים בתפקיד".

תגובות

End of content

No more pages to load