• 24 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מפקחי הבניה שובתים: ''נתונים לאלימות, המדים מגבירים את הסכנה''

600 מפקחי בניה, בהם בדרום, שובתים, בעקבות גילויי אלימות כלפיהם, פגיעה בשכרם והדרישה כי ילבשו מדים מזהים. המפקחים לא ייצאו לשטח ולא יטפלו בטופסי גמר וטופסי 4

(צילום הדמיה: Rachel Goodspeed / CC BY 2.0)

שביתת מפקחי הבנייה ברשויות המקומיות ובוועדות המרחביות נמשכת. כ-600 מפקחי הבנייה ברשויות המקומיות ובוועדות המרחביות בכל הארץ, שובתים בשל סירוב המדינה לספק להם אמצעי ביטחון בעבודתם החושפת אותם לגילויי אלימות באופן יומיומי. בשל השביתה, המפקחים לא יצאו גם מחר לשטח, לא יטפלו בטופסי גמר ובטופסי 4, לא יהיה מענה טלפוני ולא יתקיימו ועדות.

ברקע לצעדים הארגוניים, תקנות חדשות המחייבות את המפקחים להוציא בעצמם צווים וקנסות על חריגות ועבירות בנייה, ולא בהליך משפטי. יישום התקנות מעמיד את ביטחונם האישי של המפקחים בסכנה מוחשית וחושף אותם לגילויי אלימות מפני האוכלוסייה הנבדקת. בנוסף, המפקחים נדרשים ללבוש מדים מזהים, דבר המגביר עוד יותר את הסכנה בה הם נמצאים.

למרות דרישות נציגות העובדים לדאוג לעובדים לסידורי ביטחון מתאימים, הרשויות והמדינה מסרבות לשאת בעלויות הנדרשות לכך ומתנערות מחובתן לדאוג לשלום עובדיהן. אם לא די בכך, לאחרונה הוחלט לפגוע בשכרם של העובדים עם החלטה חד-צדדית שלא לתת להם קצובת ביגוד אותה נהגו לקבל במשך שנים ארוכות.

בשבוע שעבר חלו שיבושים בעבודת המפקחים, אולם כעת הוחלט להרחיב את הצעדים לכדי שביתה כוללת. זאת, לאחר שהשלטון המקומי והממונה על השכר הורו למעסיקים לנכות שכר באופן מלא מעובדים אשר נקטו בעיצומים.


תגובות

End of content

No more pages to load