• 24 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מטח רקטות על אשדוד - בדיוק כשראש הממשלה היה על הבמה

מטח רקטות על הדרום, ראש הממשלה נאם על הבמה בכינוס בחירות באשדוד, כשלפתע נשמעה אזעקה. נתניהו פונה למקום בטוח.

ראש הממשלה מוצא מהאולם, בעקבות ירי טילים (צילום מסך משידורי הליכוד)

מבוכה: ראש הממשלה נאם על הבמה, בכנס בחירות באשדוד, כחלק מסיבוב בדרום, כשלפתע נשמעה אזעקת צבע אדום. מטח רקטות נורה על אשקלון ואשדוד, לראשונה מזה 4 חודשים. חמאס מנצל את הימים הרגישים שלפני הבחירות בישראל, כדי לנסות לקבוע מהלכים. הירי מתרחש שעה קלה אחרי הכרזתו הדרמטית של נתניהו, בדבר כוונתו לספח שטחים בבבקעה.

וידאו: נתניהו מוצא מהאולם (ליכוד טי.וי), ירי על אשקלון (צילום רץ ברשת, קרדיט אדיר טאץ'), נתניהו מפונה למקום בטוח (צילום רץ בוואצאפ - לפי מספר אתרים: צולם על ידי יחיאל אילוז)
​​​​​​​


על דיווחים ראשוניים, היו מספר יירוטים, אין נפגעים פיזיים ויש רק נפגעי חרדה. נתניהו עצמו חזר לנאום על הבמה דקות אחדות אחרי היירוטים. 

מבוכה במערכת הפוליטית

יריביו של נתניהו כבר העלו תגובות על האירוע:
נפתלי בנט: ''ראש הממשלה עוזב את הבמה באמצע הנאום מכיוון שנורים עליו רקטות וזה כשלעצמו עלבון לאומי.  חמאס כבר לא חושש מישראל''.

ח"כ מוטי יוגב: ''לא ראש הממשלה צריך לרדת מהבמה בגלל איומי הטרור, אלא ראשי אירגוני הטרור, הם אלה שצריכים להיפגע. בכדי להרתיע, לצמצם ואף למנוע, פיגועים ונפגעים''.

אביגדור ליברמן: ''הייתי צריך לעזוב את המפגש עם פעילים באשדוד בגלל רקטות עזה, וזו הסיבה למדיניות הכניעה של נתניהו''.

יו"ר רשימת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, בתגובה לירי הטילים בדרום: "‏הפגיעה בראש ממשלת ישראל היא פגיעה בכבודה של המדינה. ממשלת ישראל חייבת להגיב עוד הערב במאות טילים על עזה, חזרה לסיכולים הממוקדים ונקיטת יד קשה נגד ארגוני הטרור. בכנסת הבאה נדאג שמי שיהיו במקלטים הם הטרוריסטים מעזה".הרשתות החברתיות הפלסטיניות חוגגות: ''ירידת נתניהו מהבמה - תמונת ניצחון לחמאס''

בעזה, כמצופה, רואים באירוע מעין תמונת ניצחון, גם מתוך ידיעה שישראל לא תיכנס למערכה לפני הבחירות ותסתפק בהפצצת מגרשים ריקים ופחונים. העיתוי של הירי אינו מקרי: לשכת ראש הממשלה אינה מאפשרת סיקור בשידור חי של ראש הממשלה כשהוא בדרום, מטילה אמברגו עד אחרי שהוא עזב את האיזור. מעבר לכך, לדוגמת היום, התקשורת לא הורשתה להתקרב לנתניהו בגרנד קניון, בניגוד לתושבים ואוהדים שהצטלמו איתו סלפי. גם שר המשפטים נוקט באותה מדיניות כלפי התקשורת. 
חמאס מזהיר הלילה את נתניהו, כי אם ייתן הוראה להפציץ בעזה, חמאס ''יהפוך את ערי ישראל גיהנום'', כך מסר דובר האירגון.

ראש הממשלה מועבר למקום מבטחים בגלל הירי על אשדוד בזמן נאומו (צילום רץ ברשתות ללא קרדיט)​​​​​​​
אלא שהאירוע בגרנד קניון נחסם מפני התקשורת, אבל לא מפני האוהדים, ששידרו שידורים חיים ובעצם חשפו את מיקומו של ראש הממשלה באותו רגע, בדיוק של מטרים. באשדוד הנאום הועבר בשידור חי וחמאס ניצל את הכינוס לירי על הדרום. גם אם ראש הממשלה חזר לנאום אחרי היירוטים, חמאס השיג הישג תודעתי גדול לשיטתו, מביך לגבי ישראל. 

דובר צה"ל מסר בעקבות האירועים כי ''בהמשך לדיווח הראשוני על אזעקות לפני מספר דקות, זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורטו על-ידי לוחמי כיפת ברזל. אותרה נפילה בשטח פתוח סמוך ליד מרדכי - כאמור ללא נפגעים''


תגובות

End of content

No more pages to load

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_rte1qvbe1upq8ukjs21uab7lf2, O_RDWR) failed: No space left on device (28)

Filename: libraries/facebook.php

Line Number: 61