• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באיחור של שבוע: שנת הלימודים תפתח גם בפזורה בנגב

נמצא הסדר זמני שיאפשר ל-18,000 ילדי הפזורה להתחיל בשנת הלימודים. מועצת אל קסום היא אחת העניות בארץ, ולא יכלה לעמוד במימון לימודיהם של ילדי הכפרים הבלתי מוכרים

חוזרים ללימודים. ילדי הפזורה, הפגינו בבאר שבע בשבוע שעבר (צילום סלולרי)

יותר משבוע אחרי תחילת שנת הלימודים, למעלה מ-18,000 תלמידים בפזורה יתחילו גם הם ללמוד באופן מסודר. לאחר מו״מ אינטנסיבי הושגו הבנות, אמנם זמניות בלבד, בין מועצת אל קסום לבין משרד החינוך. זאת, לאחר שהמועצה פעלה על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בילדים, שעד היום לא פתחו את שנת הלימודים בכפרים הבלתי מוכרים.
 
נכון לשעה זו סוכם כי המועצה תקבל מיידית תקציב חלקי ותסייע למשרד החינוך במתן שירותי חינוך לילדים תושבי הכפרים הבלתי מוכרים בחודש הקרוב. במהלך 30 הימים הקרובים תגבש המועצה יחד עם משרד החינוך הסכם ארוך טווח שייתן מענה לדרישות המועצה על מנת שזו תוכל להעניק לילדים שירותי חינוך מיטביים. סלאמה אל אטרש, ראש המועצה האזורית אל קסום אמר הערב: אני מצפה שמשרד החינוך ייתן מענה אמיתי, הסכם ארוך טווח שכולל מענה לצרכים הקיימים בשטח ולא יסכם את העניין בפלסטר רגעי לחודש הקרוב. אנו נעשה כל שביכולתנו על מנת שהילדים שלנו יקבלו את שירותי החינוך הראויים להם, כמו כל ילדי ישראל״.

בעמותת סיכוי מברכים היום על ההישג: ''אל קסום היא אחת המועצות העניות בישראל וכבר יותר מחצי שנה שהיא מזהירה שלא תוכל לפתוח את שנת הלימודים ללא תוספת תקציבים שכן אינה יכולה להמשיך לגשר על הפער התקציבי בעצמה. היום התקיים דיון בעתירה שהגישה האגודה לזכויות האזרח בישראל ובזכותו תוך חודש צפוי הסכם - המשך שנת הלימודים כפוף לחתימת הסכם כזה ואנו בעמותת סיכוי נמשיך ללוות את המאבק ולדרוש שמשרד החינוך ומשרד האוצר יעמדו בהתחייבותיהם לילדי הנגב''.

תגובות

End of content

No more pages to load