• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

18,000 תלמידים בפזורה מושבתים ולמשרד החינוך אין פתרון

18,000 תלמידים בפזורה לא לומדים מאז נפתחה שנת הלימודים, מאחר והמדינה לא מצאה פתרון עבורם. מיום ראשון, עלולים כ-31,000 תלמידים במגזר הבדואי לשבות לתקופה בלתי מוגבלת, בשל התעלמות הממשלה ממצוקתם

ההפגנה הבוקר בקריית הממשלה (צילום סלולרי)

מעלה מ-1,000 מפגינים הגיעו הבוקר לרחבת קריית הממשלה בבאר שבע במחאה על אי פתיחת שנת הלימודים בכפרים הבלתי מוכרים בנגב. ראש המועצה האזורית אל קסום, סלאמה אל אטרש הגיע לתמוך במאבק התושבים ואמר: ״לא ניתן למשרד החינוך להמשיך להתעלם מהתלמידים שלנו''. 

מיום ראשון, עת התחילה שנת הלימודים תש''פ, כ-18,000 לתלמידי הכפרים הבלתי מוכרים אינם לומדים. המדינה מתעלמת מהם ואינה מוכנה לתקב בעבורם מוסדות חינוך, כל ניסיונות ראשי הציבור הערבי בנגב לחפש עבורם פתרון ואפילו זמני - כשלו. ביום ראשון יצטרפו אליהם עוד כ-13,000 תלמידים, בשביתת הזדהות. 

וידאו: סינק ראש מועצת אל-קסום, סלאמה אל אטרש 


הבוקר הפגינו מעל 1,000 ילדים, הורים, מורים ותושבי הכפרים הבלתי מוכרים בנגב מול משרדי מחוז דרום של משרד החינוך בבאר שבע. זאת במחאה על כך שמשרד החינוך מתעלם מזה חמישה חודשים מפניות המועצה האזורית אל קסום להסדרת שירותי החינוך בכפרים הבלתי מוכרים. אלפי התושבים שהגיעו להפגנה הביעו תמיכה במהלכים שהובילה המועצה בחודשים האחרונים. 

לאור זאת, עד היום, חמישי, לא נפתחה כסדרה שנת הלימודים בכפרים הבלתי מוכרים שעד כה קיבלו שירותי חינוך דרך המועצה האזורית אל קסום ששימשה קבלן משנה של משרד החינוך. בהיעדר תקציבים ראויים למתן השירותים ובהיעדר תנאים ראויים ללמידה - התריעה המועצה האזורית לפני מספר חודשים כי לא תאפשר פתיחת שנת הלימודים בתנאים האלה. 

ראש מועצה אזורית אל קסום, סלאמה אל אטרש הגיע למקום להביע הזדהות עם המפגינים ואמר: ״לא נוותר על מה שמגיע לילדים שלנו. אנחנו אתכם. המועצה עשתה את כל המהלכים הנדרשים מול משרד החינוך, שממשיך לצפצף על זכויות הילדים תושבי הפזורה הבדואית בנגב. לא נשתוק יותר״.
​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load