• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אין לימודים: 18,000 תלמידים בפזורה הבדואית מושבתים זה היום השני

טרם נמצא הפתרון שיאפשר לאלפי תלמידים בפזורת להתחיל את שנת הלימודים ורק מעטים מגיעים לכיתות הלימוד. מנהל בית ספר: ''חוששים לשלום התלמידים, שצריכים לחצות כבישים סואנים''

שביתה באל-קסום (צילום: ROMAYAN / CC BY SA 3.0)

18,000 תלמידים בפזורה הבדואית בנגב לא ילכו גם היום, שני, לבית הספר. הבוקר נפתחה שנת הלימודים תש״ף במועצה האזורית אל קסום כסידרה, בכל שבעת ישובי המועצה, אחרי שאתמול הושבתה. אלא ש-18 אלף תלמידים תושבי הפזורה לאורך כביש 31 לא הולכים גם הבוקר לבתי הספר אחרי שלא נמצא פתרון למצוקות שלהם. בין היתר, אין לתלמידים הסעות. חלקם הגדול נאלץ ללכת ברגל מרחקים ארוכים, לחצות כבישים מסוכנים שלא במעברי חציה ואחרי שהצליחו לחצות את כל אלה, ללמוד במבנים זמניים.

''למרות התראות מועצת אל קסום ולמרות פניות ההורים, משרד החינוך התעלם מ-18 אלף התלמידים של הפזורה בשטח מועצת אל קסום, שנותרו ללא מענה ובכך מפר את הנחיות בגץ -  בגלל שמדובר בילדים בדואים?'', אומרים הבוקר נציגי ההורים בפזורה.

מנצור אבו סבית, מנהל בית ספר חורה א': ''כל התלמידים שמוסעים על ידי מועצת אלקסום לא הגיעו הבוקר לבית הספר. נוכחות התלמידים כרגע עומדת על כ-10%. התלמידים שהגיעו, חלקם בכוחות עצמם וחלק על ידי ההורים. מעבר לכל שעצוב וכואב להתחיל שנת לימודים בצורה כזו הבעיה שלנו היא שבסיום יום הלימודים תהיה בעיה רצינית עם אלה שהגיעו לבית הספר - חזרתם הביתה. היות וההורים  לא באים לאסוף אותם, זאת בעיה מאוד רצינית ויש חשש לשלום התלמידים אם יחזרו רגלית הביתה לאורך השבילים והכביש הראשי. כיוון שחלקם גרים במרחקים יש חשש של ממש לשלומם״. 

המועצה האזורית לכפרים הבלתי מוכרים: ''אנו תומכים בשביתה, ונציגי הועדים בכל הכפרים הבלתי מוכרים הללו הודיעו לשר החינוך שהם עומדים מאחורי דרישות המועצה לשפר את תקציבי החינוך. המועצה דורשת שיפור והתאמה של תקציבי החינוך בתחומים הבאים: תחזוקת מבנים; אבטחה; המערך המסייע (כגון יועצים פסיכולוגים וקב"סים); חינוך בלתי פורמלי; ומטה
אגף החינוך. אלו דרישות בסיסיות ומוצדקות המיועדות לצמצם את הפערים הבלתי נסבלים ולהבטיח חינוך ראוי לילדינו. אנו לא נהסס וניאבק על מנת לממש שיפור משמעותי בתקציבי החינוך! אנחנו מאחלים לכל התלמידים וההורים שנת לימודים מוצלחת, ומצטערים שגם את השנה הנוכחית אנחנו נאלצים לפתוח במאבק למען חינוך הוגן''.

ממשרד החינוך לא נתקבלה תגובה עד לפרסום הידיעה.

תגובות

End of content

No more pages to load