• 02 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חמישית משטח ישראל, רק 7,600 תושבים: רמת נגב חגגה יום הולדת 65

המועצה המקומית , הגדולה ביותר בישראל, מקווה לקראת יום ההולדת ה-100 יחיו בה 45,000 איש

חוגגים 65 לרמת נגב (צילום: אתר המועצה)

המועצה הכי גדולה בארץ חגגה 65 שנה. מועצת רמת נגב ששטחה  4.3 מיליון דונם, שהם למעלה מ-22% משטח מדינת ישראל, את מתגוררים בה רק 7,600 תושבים הב-20 יישובים מוכרים, בהם קיבוצים, מושבים, יישובים קהילתיים, מוסדות לימוד וטיפול ומחנות צבא - ו-23 חוות בודדים.

נשיא המדינה בירך את תושבי המועצה: "אתם פסיפס ישראל שמגשים את חזונו של בן גוריון, שהיום הוא השכן שלכם. אז תמשיכו, תמשיכו ותגדלו לתפארת מדינתנו".

השבוע התאספו אלפי מבקרים בקיבוץ טללים, בכדי לחגוג למועצה המדברית, רמת הנגב, שישים וחמש שנות קיום.  ראש המועצה האזורית ערן דורון אמר ;"אני נרגש לעמוד כאן. כיף לראות את תושבי רמת הנגב במלוא עוצמתו. שישים וחמש שנים לרמת הנגב זה בהחלט אירוע מרגש". דורון חשף בפני  התושבים בתחזיות של להכפיל את תושבי רמת הנגב באלפי תושבים בשנים הבאות "בעוד שלושים וחמש שנה, כשיחגגו מאה שנה למועצה יהיו פה בין 40-50 אלף איש".

דורון תיאר מה מיוחד במועצה המדברית: "להיות ברמת הנגב זה לפגוש בכל יום יעלים, גמלים, וגם אחד בשם בן גוריון. דעו לכם, עברתי הבוקר ליד קברו הוא שוכב שם מבסוט, תומך בלגליזציה של קנאביס ורק אומר אל תפסיקו". 

בתוך כך, שיגרו מספר אישים בולטים בציבור הישראלי את ברכתם לכבוד חגיגות היום הולדת. יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין: "אני חושב שזאת סיבה טובה להסתכל אחורה לראות מה שנעשה, אבל העיקר להסתכל קדימה. להיות גאים, במה שעשיתם כבר אבל גם במיוחד בעתיד שעוד יש לפניכם''.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג :"המועצה אולי הכי גדולה בארץ ועדיין, מעט מידי תושבים. אנחנו נעשה הכל בכדי לסייע".


תגובות

End of content

No more pages to load