• 02 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מורה מדברת מהלב לתלמידי י''ב: ''הפכו את השנה למשמעותית''

המורה הוותיקה בת שבע סלע, מביה''ס הרב תחומי עמל רמות ב''ש, מלווה שנים רבות את תלמידי כיתות י''ב, הנפרדים השנה ממערכת החינוך. עם הצעירים שעוד מעט יתגייסו, היא חולקת את ניסיונה

בת שבע סלע (צילום: יח''צ / CC0)

בת שבע סלע, מורה להיסטוריה בבית הספר רב תחומי עמל רמות באר שבע, במקשת לחלוק טיפים דווקא עם התלמידים שזו להם השנה האחרונה במערכת החינוך - ועולים לכיתה י''ב: ''לאורך שנות עבודתי ליוויתי תלמידים רבים בסיום לימודיהם בבית ספר, כאשר בשנה שעברה נפרדתי שוב מתלמידי היקרים, כמחנכת של כיתה י"ב. בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה, אני אשמש כמחנכת ורכזת של כיתה י', ולכן אשמח לתת לתלמידים המתחילים את שנת לימודיהם האחרונה מספר טיפים על איך להפוך את השנה הזו למשמעותית, חשובה ומקדמת''.

1. חלוקה נכונה של הזמן 
ההמלצה החשובה מכל. זמנים לא חשובים רק בדקות שנשארו לבחינה, או בנודניק הבא שנשים בשעון בבוקר. תכנון נכון של הזמן יאפשר לכם לעשות המון- תוכלו להתכונן כראוי למבחנים, ללמוד במשותף, בקצב נוח ומבלי לחץ של הרגע האחרון. 
תכנון טוב יכול לאפשר לכם למצוא זמן לקחת אוויר ולהזין את הנפש. בכיתתי הנחלתי את המושג "בועת אוויר"- כל הרגעים הללו שאנחנו מנצלים לדברים שפשוט עושים לנו טוב, בין אם זה יציאה עם חברים, בילוי עם המשפחה או חוגים. 
תכנון נכון של הזמן מאפשר לכם גם להקדיש מעצמכם גם לסביבה המקיפה אתכם. שיחה טובה עם חבר או חברה, התנדבות בקהילה שלכם בתחום שקרוב לליבכם, כל אלה הם מזון חשוב לנפש, שיטענו אתכם באנרגיה ומוטיבציה לאורך השנה.

2. איזה מן לומד אני?
תבררו עם עצמכם איזה סוג לומד אתם, אילו דרכים מתאימות לכם ותכוונו את הדרך בהתאם לכך. יש סוגים שונים של למידה ולא לכל אחד מתאים ללמוד בצורה מסוימת. אם אתם לומדים הכי טוב עם חברים אז תפתחו את הווצאפ ותארגנו מפגשי למידה, אבל אם אתם לומדים שצרכים את השקט שלהם בשביל ריכוז, אל תתביישו לומר זאת לחבריכם. הבנה נכונה של הדרך המתאימה לכם תאפשר לא רק למידה מוצלחת יותר, אלא גם תחסוך זמן על למידה לא אפקטיבית.

3. אל תאמרו נואש
המלצה חמה שלי היא אף פעם לא להרים ידיים ולא לצאת בהצהרות של "את זה אני בחיים לא אצליח לעשות". כולנו חווים קושי מעת לעת, אבל חשוב מאוד לא לוותר ולהפוך כל קושי לאתגר שאיתו צריך להתמודד. בהסתכלות על משימה כקושי היא עשויה להיראות בלתי אפשרית, אבל ברגע שתעצרו לחדד את הלך המחשבה תראו שהתמודדות היא מילת המפתח, ואתם מסוגלים להרבה יותר ממה שאולי חשבתם בהתחלה.

4. לא להירדם בשמירה
עצה קטנה לקראת הגיוס לצה"ל- אל תישארו שאננים. גם הצבא הוא מסגרת שכדאי וצריך להתכונן אליה. אם לא קבלתם את השיבוץ שרציתם, תרדפו אחריו. אתם יכולים לנדנד, לברר והכי חשוב- לא לוותר. תתכוננו גם לזה, תשוחחו עם משפחה, חברים, תבינו לקראת מה אתם צועדים ותיקחו את הגיוס כהזדמנות.
והכי חשוב שתהנו מהשנה האחרונה שלכם בבית הספר, תבלו עם החברים, תלמדו, תשכילו ושיהיה המון המון בהצלחה.
    

תגובות

End of content

No more pages to load