• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ישראל ועזה: מתיחות משני צידי הגבול לקראת תאריכים רגישים

הפיגועים בעזה הובילו להצבת מחסומים והעלאת הכוננות. בישראל, עוד יממה מתוחה של ירי טילים, שהפעם, התפוצצו בצד העזתי

חומת המגן בנתיב העשרה (צילום: ד''ר אבישי טייכר / CC BY SA 4.0)

אזעקה הערב במושב נתיב העשרה בעוטף ושיגרה מתוחה בדרום: פחות משלושה שבועות לבחירות  וימים ספורים לפני תחילת שנת הלימודים, שתי החזיתות - הצפונית וזו הקרובה אלינו, הדרומית, שרויות בכוננות גבוהה. הערב שיגרו פלסטינים מעזה רקטה לעבר ישראל. בשעה 21:18 הופעלה אזעקה במושב נתיב העשרה, בעת שכ-80 ילדים בילו בבריכה, בשחיה לילית, כחלק מבילוי סוף החופש הגדול. הילדים שמעו את האזעקה ורצו למיגונית קטנה המוקמת בקרבת הבריכה. חלק מהילדים החליקו ונפגעו.

בשבועיים האחרונים הירי לעבר הדרום הינו על בסיס כמעט יומי. רק השבוע נורו רקטות על שדרות, בעת שאלפי תושבים בילו בפסטיבל מוזיקה בשדרות. יומו השני של הפסטיבל בוטל. צה''ל תוקף בדרך כלל עמדות ריקות של חמאס או דיונות חול. אתמול דובר על חיסול ממוקד של של שני בכירים בחמאס, אך עד מהרה התברר כי לא מדובר בחיסול מווקד של צה''ל, אלא בפיגוע פנים עזתי שבוצע ככל הנראה על ידי ארגונים סלפים.

בנגב יודעים: הסבב הבא הוא רק עניין של זמן. בשבועיים האחרונים חמאס מעלה את גובה הלהבות, כשהוא מכוון לעבר שני תאריכים רגישים בישראל: פתיחת שנת הלימודים והבחירות לכנסת. מבחינת חמאס, שיבוש שני התאריכים האלה, במיוחד יום הבחירות בדרום, ייישבו להישג תודעתי נכבד. כמו תמיד, חמאס הוא זה השולט על גובה הלהבות ומי שביכולתו, למרבה הצער, גם לשנות את תוצאות הבחירות - אם חלק מהתושבים לא יוכל להגיע לקלפיות.

בישראל חוזרים ומבהירים שלא מעוניינים בהסלמה וממשיכים במדיניות ההכלה. מדיניות הממשלה זוכה לביקורת בעוטף עזה ובנגב, הנתון כולו כיום לאיום הרקטות. 

דובר צה"ל אומר הערב כי כלי טיס של צה"ל תקף עמדה של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לשיגור שזוהה לעבר שטח ישראל.

לוחמה פסיכולוגית עזתית עם שגיאות כתיב: יחידת הבלונים הציגה ''חמר מסכן'' הגורם ל''מוח וסרט''

יחידת הבלונים של החמאס (כן, יש יחידה כזו) פרסמה הערב סרטון, בו היא מציגה חומר רעיל כביכול, נוזל בצבע כחול, הנראה כמים עם צבע מאכל, שלטענתם, בעברית, הוא ''חמר מסכן'' הגורם ל''מוח וסרט'' (ככל הנראה רצו להגיד מוות וסרטן). הסרטון, המגוחך למדי, מלווה במוזיקה מפחידה ומנסה לזרוע פחד. על הסרטון חתומים ''בניו של זוואירי''.

''חמר מסכן הגורם למוח וסרט'' (צילום מסך)

אלא שככל הנראה, בחמאס מפחדים יותר. אחרי סידרת הפיצוצים אתמול, שבוצעה על ידי אנשי ג'יאהד, נפוץ בעזה גל שמועות ומה שמכנים בישראל ''פייק ניוז''. העזתים האשימו תחילה את ישראל שבציעה חיסול ממוקד. מאוחר יותר התבררה זהות המפגעים. הערב יצאה  הסוכנות לביטחון פנים בעזה בקריאה יוצאת דופן;  ''אנו עוקבים אחרי ההתרחשויות האחרונות בעזה.אנו קוראים לא  למהר לדווח על חדשות ולפרסם מידע שאושר  על ידי הרשויות הרשמיות.  מי שאינו עושה כך, מפיץ שמועות שווא ותורם ללוחמה הפסיכולוגית של האויב''.

וידאו: לוחמה פסיכלוגית עזתית... עם שגיאות כתיב (צילום: יחידת הבלונים של חמאס)
​​​​​​​


באשר לפיגועי אתמול, אומר דובר משרד הפנים בטחון הלאומי בעזה:  ״גילינו כיצד בוצעו הפיגועים אתמול. גילינו את הכלים ששימשו את האנשים שביצעו את הפיגוע, החקירה תימשך עד שנחשוף את כל האמת''.

תגובות

End of content

No more pages to load