• 06 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שר המשפטים אוחנה: ''העברת בסיסי המודיעין לנגב - חזון לאומי''

שר המשפטים, עו''ד אמיר אוחנה השתתף היום בכנס תמיכה שערכה לשכת המסחר בב''ש והתייחס לביטול מעבר בסיסי המודיעין לנגב: ''לא מכיר הצהרה כזו, מקדמים את המעבר ויש חבלי לידה''

שר המשפטים אוחנה בלשכת המסחר (צילום סלולרי)

שר המשפטים, עו''ד אמיר אוחנה, השתתף היום בכנס תמיכה שערכה לשכת המסחר בבאר שבע. בין היתר התייחס אוחנה, יליד באר שבע, לביטול מעבר בסיסי המודיעין לנגב, בשל התנגדותם של המשרתים לעזוב את המרכז לטובת בירת הנגב, על רקע היעדר אפשרויות קידום וריחוק ממרכז העשייה בתחומי הסייבר בתל אביב. לדברי אוחנה, לא ידעו לו על ביטול המעבר.

''אני לא מכיר הצהרה אחרת, מלבד זו המדברת על העברת בסיסי המודיעין לנגב. אני יודע שהפרויקט נמשך ומטבע הדברים, יש בו חבלי לידה. אנחנו ממשיכים לקדם את הפרויקט, כי מדובר בחזון לא רק ברמה של באר שבע, אלא בחזון ברמה הלאומית'', אמר.

השר אוחנה, בלשכת המסחר (צילום סלולרי)​​​​​​​

בימים אלה מתנהל מסע ציבורי בנגב, לקדם את העברת בסיסי המודיעין לאיזור ליקית. המדינה השקיעה עד היום כ-300 מיליון שקלים בפרויקט, שהעבודות בו מוקפאות מזה כמה חודשים. בנגב ובעיקר בבאר שבע, תלו תקוות רבות במעבר צה''ל לנגב כגורם שיקדם את העיר, אך מתברר כי אנשי חילות המודיעין לא מתלהבים מהדרום ויש בהם המאיימים לעבור לשוק הפרטי אם יאלצו לעבור דרומה. מצד שני, התפתחות תחום הסייבר בבאר שבע תלוי במידה רבה במעבר צה''ל דרומה. 

אוחנה התייחס גם לאירועים האחרונים בגבול הדרום ובצפון: ''יש מאמת אירני להוציא פיגועים, אנחנו רואים מה שקורה סביבנו, זה מאמץ מתואם''.

תגובות

End of content

No more pages to load