• 28 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רקטה נורתה על שדרות בעיצומו של פסטיבל. חמאס: ''הלילה נרחיב הירי''

הכסף הקטארי לא מרצה את חמאס: רקטות נורתה לכיוון שדרות, מערכת כיפת ברזל יירטה רקטות בעיצומו של פסטיבל בעיר

אתר נפילה (צילום: סלולרי, רץ ברשתות)

מידע ראשוני: אזעקה ביישובי העוטף, על פי דיווחי תושבים, נשמעו קולות פיצוץ ונראו מיירטים. גורמים עזתים מדברים על שיגור רקטה לעבר ישראל.  לפי דיווחים לא מאומתים, יש ככל נראה נפילה אחת בשטח פתוח. דוברת שער הנגב עדי מאירי אומרת כי לאחר בדיקה, אין נפילות בתוך ישובי שער הנגב. אותרה נפילה בשטח פתוח סמוך לכביש 34. במקום התלקחה שריפה. כוחות כיבוי במקום. אין נפגעים בגוף או ברכוש.

מדוברות משטרת לכיש נמסר כי בשל ירי רקטי בדקות האחרונות לעבר הדרום, תוך שבמקביל לכך מתקיים אירוע תחת כיפת השמים בעיר שדרות, פועלים ברגעים אלו שוטרי משטרת ישראל לפיזור משתתפי האירוע באופן מסודר במטרה למנוע סיכון לחיי אדם. 
ציבור התושבים מתבקש להישמע להנחיות השוטרים וגורמי הביטחון במקום.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-7 בני אדם (כולם בעיר שדרות), בהם: אישה כבת 30 במצב קל, עם חבלות בגפיים, שנפלה בדרך למרחב המוגן, ו-6 נפגעי חרדה. 

הקבינט המדיני בטחוני יתכנס מחר בבוקר, אך הערב כבר נשמעים קולות ביקורת ביישובי העוטף, על כך שבמקרה הטוב, צה''ל פיציץ דיונות והקבינט יוציא הודעה שישראל אינה מעוניינת בהסלמה. 

חמאס, מצידו, מפרסם הודעה על פיה הלילה הוא מתכוון להרחיב את הירי לעבר יישובים נוספים. מועד הירי אינו מקרי, על רקע האירועים האחרונים בצפון והפגיעה במל''טים אירניים. אירן תנסה להפעיל את הג'יאהד האיסאלמי בעזה, על מנת לנקום.

יו״ר העבודה-גשר ושר הביטחון לשעבר, ח״כ עמיר פרץ, תושב שדרות, אומר הערב בעקבות האירועים: ״מדיניות נתניהו ניכשלה כישלון חרוץ ושחקה את ההרתעה. נתניהו מגיע ללא אסטרטגיה חדשה שתחזיר את הביטחון לתושבי הדרום ועוטף עזה.  ירי הרקטות אינו טפטוף - זהו חידלון.  אם נתניהו היה בוחר לישון לילה אחד בשדרות ובעוטף עזה הוא אולי היה מבין מה מחיר הכישלון שלו״.

על פי התקשורת העזתית, ברגעים אלה, 21:51, ניכרת כוונה ישראלית להשיב אש ארטירלית כבדה כנגד מטרות ברצועה.


וידאו: הירי על שדרות (מקור: וואצאפ, ללא קרדיט)
​​​​​​​

​​​​​​​
על פי דובר צה"ל: הופעלה אזעקת צבע אדום בעיר שדרות, ביישוב איבים, בקיבוצים אור הנר, ניר עם, גבים ובמכללת ספיר. 

ממידע ראשוני, ככל הנראה יש פצוע אחד, מריצה לממ''ד. לא ידוע על נזק למבנים. הירי תפס את העיר שדרות בעיצומו של פסטיבל ''שדרות לייב''. משתתפי הפסטיבל, כמה אלפי אנשים, מיהרו לתפוס מחסה. הפסטיבל הופסק.

וידאו: הדליקה בכביש 34 (מקור: וואצאפ)
​​​​​​​


מדוברות עיריית שדרות נמסר: ''פסטיבל לייב שדרות הסתיים מוקדם מהזמן בשל שיגור הרקטות לעיר. *אין נפילות בעיר ולא ידוע על נפגעים בגוף*. המשטרה והעירייה בראשותו של אלון דוידי דואגים לפינוי מסודר של האנשים ממגרש הכדורגל. צוותי מד"א מטפלים בנפגעי חרדה במקום''.

וידאו: האזעקה בשדרות מזווית נוספת, תאונה בכניסה לעיר (צילומים: רות קרייתי, אנטון לברושנקו, וואצאפ)
​​​​​​​

על פי גורמים ערביים, ארבעה רקטות שוגרו לעבר ישראל. מקורות בעזה אומרים, כי יצא הוראה לנטוש את מפקדות החמאס. בכירי התנועה עברו למקומות מסתור. 

​​​​​​​דובר צה''ל אומר כי בהמשך לדיווח על אזעקות צבע אדום לפני מספר דקות, זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי כיפת ברזל יירטו שני שיגורים.

תגובות

End of content

No more pages to load