• 23 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''האינטרסים של מדינת ישראל משועבדים להישרדותו של החשוד המרכזי''

משה בוגי יעלון, שר הביטחון לשעבר, יצא במתקפה חריפה נגד נתניהו, בראיון שהעניק הבוקר בשבתרבות, המארגנת עיריית ב''ש

משה יעלון בשבתרבות (צילום: עיריית באר שבע)

''למעלה משנתיים, הרבה מהאינטרסים של מדינת ישראל משועבדים לפוליטיקה של הישרדות של החשוד המרכזי, ביבי'', כך אמר היום שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, חה"כ משה (בוגי) יעלון, 'כחול לבן', בשבתרבות, שמארגנת עיריית באר שבע.

''בלי להזיז את נתניהו, שום דבר כאן לא ייפתר כי הוא עסוק בהימלטות מאימת הדין והכל כאן משועבד לטובת הצלתו האישית. את כל מבקריו הוא ושופריו תוקפים כ״סססמולנים״: הנשיא רובי ריבלין, לימור לבנת, בני בגין, אני. בסוף כמעט כל עם ישראל נמצא במרחב ההצבעה בין ׳כחול לבן׳ ו׳הליכוד׳ - זה המרכז, שבין ״ימין ממלכתי״ ל״שמאל ציוני״, אמר יעלון.

''אם הליכוד ייענה להצעה שלנו כמו שהצענו בפעם הקודמת - אני מקווה שאנחנו נקבל את המנדט להרכיב את הממשלה, נקרא לכם (לליכוד) להצטרף לקואליציה בראשות בני גנץ - בנימין נתניהו לא יהיה ראש ממשלה! הוא יכול להיות חה"כ או שר, אנחנו לא נקבע, אבל הוא לא יהיה ראש ממשלה! זה תנאי הכרחי. ומה עושה קואליציה רחבה כזו, עם כחול לבן והליכוד? מאפשרת למפלגות הקטנות להצטרף, מבלי לסחוט את ראש הממשלה. תראה איך הוא (ביבי) נסחט כדי להימלט מאימת הדין! כמעט נתן את משרד המשפטים לסמוטריץ׳, שרוצה מדינת הלכה. בסוף נתן אותו לאמיר אוחנה... הכל לטובת החסינות''.   

וידאו: משה יעלון בשבתרבות (צילום: עיריית באר שבע)
​​​​​​​


לטענתץ יעלון, האינטרסים של מדינת ישראל משועבדים לפוליטיקה: ''משחר הציונות הביטחון הוא חשוב. אנחנו מאוימים במשך שנים, לפני ואחרי קום המדינה. צריך להסתכל בראיה אופטימית, כבר לא מדובר בכוחות צבאיים שתוקפים אותנו, ומאיימים עלינו באיום קיומי. אבל אנחנו צריכים להתמודד עם איומי טרור ורקטות. כשאנחנו מצביעים – הביטחון הוא מרכיב מאוד חשוב. היה מי שטען שהוא "יחסל את החמאס" וכל מיני סיסמאות כאלה, שאין להן כיסוי''.

''אנחנו ב׳כחול לבן׳ מתבטאים באופן ביקורתי על מדיניות ההתרפסות כלפי החמאס בעזה. אחת הטענות שלי היא שלמעלה משנתיים, הרבה מהאינטרסים של מדינת ישראל משועבדים לפוליטיקה של הישרדות של החשוד המרכזי (ביבי) שיש נגדו החלטת יועמ״ש לשלושה כתבי אישום, בכפוף לשימוע, על שוחד, הפרת אמונים ומרמה''.
  
לדעת יעלון, צריך מכה ניצחת נגד חמאס: ''מה החמאס מבין – שנתניהו לא רוצה הסלמה לפני בחירות, ולכן החמאס סוחט אותו. החמאס מבין שנתניהו מעדיף לשלם לו בדולרים, במקום לגבות ממנו מחיר כבד. כי נתניהו חושב, שמי שהולך למבצע לפני בחירות (כמו ענבי זעם ב- 96, או אולמרט במלחמת לבנון ה- 2) – עלול להפסיד. הם מזהים הססנות ישראלית ורצון לקנות שקט בכסף. ככה לא מייצרים הרתעה! אני כבר לפני שנה אמרתי שמדינה שמזלזלת בריבונות שלה ואומרת "זה רק בלונים", או "זה רק שדה קוצים" - זו לא המדיניות הנכונה. מה המדינה משדרת? עוצמה או חולשה? אני טענתי שעל כל הפרת ריבונות- היינו צריכים להכות מכה קשה בחמאס. לא צריך מיד לכבוש את עזה או לפתוח במלחמה, אבל חייבים לגבות מחיר! במקום לגבות מחיר מהחמאס, אנחנו משלמים לו כדי לקנות שקט לזמן קצר. את המחיר משלמים תושבי הדרום ובעיקר תושבי עוטף עזה.  נדרש שר ביטחון במשרה מלאה''.

''שר ביטחון נדרש במשרה מלאה והעובדה שכבר תקופה ארוכה, נתניהו הוא גם שר ביטחון, והיה גם שר תקשורת, וגם שר הבריאות, והיום גם שר העבודה והרווחה, זו בעיה קשה! נתניהו צריך מציג את עצמו כ״מר ביטחון", אני הייתי שם. הוא לא מר ביטחון ואנחנו צריכים שר ביטחון במשרה מלאה''.

תגובות

End of content

No more pages to load