• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נקמת סייבר? ''זוגתו של חברי לשעבר השתלטה על המחשבים בבית''

סטודנטית מעיר בנגב: ''היא מוחקת לי עבודות, מעלה לי תמונות עירום שלה ומאזינה לכל השיחות''. ''היא השתלטה על המחשב והטלפון שלי, אני חיה בפחד''. המשטרה: ''לא מכירים את המקרה, ממליצים לה להתלונן בהקדם''

מתקפת סייבר (צילום הדמיה: NEEDPIX / CC0)

נקמת סייבר? פ' (שמה המלא שמור במערכת), טוענת כי זוגתו של החבר שלה לשעבר ביצעה תקיפת סייבר על המחשבים והטלפון שלה, הצליחה לשבש את התקשורת בביתה, השיגה גישה לחשבונות המייל והרשתות החברתיות שלה ומסוגלת להאזין לכל שיחה. הסיפור, לדברי פ', התחילה כאשר החברה של בן זוגה לעבר גילתה שהיה להם קשר בעבר. לדעתה, מתוך קנאה או נקמנות, החברה החדשה השיגה את הפרטים שלה וגישה למערכות התקשורת בבית. 

''היא אישה מאוד חכמה. יש לה יכולות בתחום הסייבר. היא הדביקה לי את הראוטר שלי ומשם, כנראה, הצליחה להדביק את הטלפון ואת המחשב שלי. היא מסוגלת לראות כל מה שאני עושה. היא שולחת לי תמונות שלה ושל החבר שלי לשעבר כשהם בערום. היא מחקה לי עבודות. היא מאזינה לכל שיחה שאני עושה. זה פשוט סיוט. אני חיה בפחד ממה שיקרה. אני לא מסוגלת לעשות כלום במחשב שלי, בלי שהיא תתערב''.

ראוטרים אינם חסינים בפני רושעות

הראוטר בבית יכול להידבק ברושעה (MALWARE), שיכולה להגיע אליו דרך קישור, גלישה באתר מפוקפק או הודעה ובה קישור לקובץ התקנה שינצל חולשות והגדרות בטיחות שגויות במחשבים אישיים. לרוב, הרושעה תנתב את הגלישה לאתרים מסויימים או מאט מאוד את הגלישה. וירוסי מחשב מסויימים עלולים לקלוט הקשות מקלדת, אך גם, להשטלת מרחוק על המחשב.  לדברי פ', זה מה שאירע במחשב שלה. לטענתה, פנתה למשטרה מספר פעמים ואף העבירה לידינו מספר תלונה, אשר לא מוכרת לתחנת המשטרה בעיר מגוריה. 

במשטרה לא מכירים את המקרה, אך מציעים לפ' לגשת ולהגיש תלונה מסודרת, על מנת שניתן יהיה להתחיל בחקירה. 

תגובות

End of content

No more pages to load