• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אימה בנווה נוי: ''פעמיים ניסו לפרוץ לביתנו, זאת השגרה המפחידה''

''הגנבים פשוט לא רואים בעיניים ומגיעים בכנופיות'', מספרת שחר ברבי. ''בשבועיים האחרונים ניסו לפרוץ פעמיים לדירה, אלמלא תושב השכונה שהבריח אותם, מי יודע מה היה קורה''. שחר ושכנים אחרים, מספרים שזו שגרה

בודקים את השטח: הכנופיה בנווה נוי (צילום מצלמת אבטחה)

פעמיים, במהלך שבועיים, ניסו לפרוץ לביתה של שחר ברבי, סמוך לבית ספר מענית. ''בפעם הראשונה זה קרה לפני שבועיים, בשעה 3 לפנו בוקר: פורץ קפץ מעל הגדר הסתובב בגינה ובדק אם יש דלת פתוחה. הוא ניסה לרוץ את כלי הרכב, לא הצליח ועזב את המקום''. כשזה קרה, המשפחה כולה ישנה, אבל חצי שעה אחרי ביקור הגנב, שחר התעוררה להכין בקבוק לתינוקה. ''אני חושבת מה היה קורה לו נתקלתי בו. אני מתגוררת בשכונה כבר 30 שנה ואני לא זוכרת מצב כזה''.

וידאו: ניסיונות הפריצה בנווה נוי (צילומי מצלמות אבטחה)
​​​​​​​

''בלילה שניסו לפרוץ אלינו, פרצו לארבעה בתים אחרים בשכונה. זה לא נגמר בערב הזה: לפני יומיים, בשלישי, בשעה 2:00 לפנות בוקר, הגיעה חוליה בג'יפ לאנד קרוזר, שניסתה לגנוב את הג'יפ שלנו. באותו לילה, למזלנו, שכן עבר במקום, הבחין בהם, הבריח אותם והעיר אותנו וסיפר את שקרה''. המשפחה הגישה תלונה למשטרה, שהגיע למקום ולקחה תביעות אצבעות ועברה על סרטוני מצלמת האבטחה, שכן הכנופיה לא לבשה לא מסכות ולא כפפות.

שכונת נווה נוי הותיקה נחשבת לאיכותית ונעימה, אבל בזמן האחרון לתושבים יש מחשבות שניות באשר לאופיו של המקום: רק לאחרונה נשדדה בה פיצוציה, ארעו פריצות לבתים ולפני כשנה, הושחתו כלי רכב במה שנראה תחילה כפשע שנאה. ברוב המכריע של המקרים, המשטרה מצליחה לשים ידיה על הגנבים, לרוב עברייני רכוש לא מתוחכמים, אך מזיקים לחיי השכונה.

הגנב מטייל חופשי בחצר הבית (מצלמת אבטחה)

תושבים בנווה נוי סיפרו לברנז'ה NEWS, כי לא מדובר במקרים בודדים, אלא בשגרה ממש. ''הגנבים עובדים מסודר: עושים סיבובים, מתצפתים, רואים איפה כדאי לפרוץ ומי לא נמצא בבית. פעם הייתי עושה הליכה בלילה, היום כבר מפחיד כאן, אחרי שיורדת החשיכה אני נועלת את הבית, פעם זה לא היה ככה. כשהיינו ילדים בנווה נוי הבתים היו פתוחים, היום צריך מצלמות אבטחה וכלבים'', אומרת תושבת ותיקה בשכונה. ''אני חוששת ואפילו לא רוצה להגיד היכן אני גרה, אבל זה מפחיד. בכל מדינה נורמלית קורה דבר כזה, בעל הבית רשאי לירות בגנב, רק פה החוק מגן יותר על הגנבים מאשר על התושבים''.

קרא עוד:

צפו: כנופיות רעולי פנים הפכו לאימת הפיצוציות בבאר שבע


עיר אלימה: רכבים הושחתו בשכונת נווה נוי, שכנים קוראים ל''יד קשה''


​​​​​​​צפו: משחית הרכבים מנווה נוי בפעולה - מרסס את המילה ''בדווים''תגובות

End of content

No more pages to load