• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע אלופה: התלמידים הצטיינו, המורים יקבלו אלפי שקלים

איזה מוסדות חינוך בנגב הצטיינו בתחום הערכי, החברתי והלימודי? 10 מבתי ספר המובילים הם מב''ש, רובם בזרם הממלכתי

כיתת לימוד (צילום הדמיה: PXHERE / CC0)

התלמידים הצליחו והמורים יקבלו תגמול בסך אלפי שקלים: 288 חטיבות עליונות ברחבי הארץ נבחרו על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים. הגמול למורים הזוכים יהיו בסכומים של עד 8,451 שקלים. בין המדדים שנבנחו: מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור.  התגמול ניתן בין היתר לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר ביחס לשנה הקודמת. 

אלה בתי הספר שזכו בנגב: בבאר שבע - הטכני של חיל האוויר, המקיפים א', ג', ו', רבין, רגר, טוביהו, נוימן, ישיבת אמי''ת ומקיף דתי אמי''ת. בלקיה זכה בי''ס אקרא ע''ש עמאר צאנע. בערד זכה תיכון אורט ערד, בירוחם - מדרשת קמה. בנתיבות המקיף הממלכתי. בירוחם, הישיבה יתכונית בלבב שלם. בעומר, מקיף עומר. ברהט, מקיף אלתקוא ובירוחם המקיף ע''ש ספיר. 

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "עם כניסתי לתפקיד הצהרתי, כי אחד מהיעדים המרכזיים שאוביל במערכת החינוך הוא נושא הערכים. אני רואה בהם את היסוד שבונה חוסן של חברה. אני רואה בערכי השליחות והמנהיגות, אהבת האדם, התרומה לחברה ולמדינה ערכים מובילים. לאור זאת, הנחתי כי הנושא השנתי שילווה במערכת השנה יהיה בסימן הערבות ההדדית. למערכת החינוך יש תפקיד חשוב בעיצוב פני החברה, ואני רואה באנשי החינוך, מנהלים ומורים, את עמוד האש שמוביל את המשימה החשובה הזו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות למנהלים ולמורים שזכו בפרס. ההישגים שלהם ראויים לכל הוקרה והערכה. ישר כח!''. 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "החינוך לערכים הוא אחד מהנדבכים הגדולים והחשובים שמערכת החינוך מקדמת. העידוד לפעילות בתנועות נוער, ארגוני נוער, מעורבות בקהילה או קידום של מיזמים חברתיים מצמיחים מנהיגות צעירה, נוער מעורב ומשנה פני מציאות. בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר נערות ונערים שלוקחים חלק פעיל בתוך החברה, מסייעים לילדים עם צרכים מיוחדים או לקשישים ולמשפחות נזקקות. כל זה לא יכול להתרחש ללא הרוח והעבודה החינוכית שמובילים יחד המנהלים והמורים. פרס החינוך מהווה הזדמנות לעצור ולומר להם תודה. אני מברך את הזוכים בפרס ומאחל שיעמידו עוד שורה של אנשי חיל כמוהם". 

מנהלת האגף העל יסודי במשרד החינוך, דסי בארי אמרה: "התגמול הדיפרנציאלי הוא אות לעבודה משותפת של חדרי המורים, לשיפור המדדים הערכיים והלימודיים יחד. מנהיגי החינוך וצוותי המורים הוכיחו עשייה חינוכית בעלת משמעות תרומית, ואפקטיביות בית ספרית בחוללות שינוי. הודות לעשייה החינוכית המפוארת של בתי הספר, אנו רואים בשנים האחרונות יותר ויותר מוסדות חינוך שמצטרפים למעגל הזוכים. אני מודה למנהלים ולצוותי החינוך ומברכת אותם על עמלם, ומאחלת להם המשך הצלחה". 
 

תגובות

End of content

No more pages to load