• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערה בקרב יוצאי בריה''מ בב''ש, בעקבות מודעה מזויפת של ישראל ביתנו

תושבים בב''ש, יוצאי בריה''מ, קיבלו דרך הרשתות החברתיות פוסט כביכול של ישראל ביתנו המבטיחה שתאסור לערוך ברית מילה. במפלגה מתכוונים לפנות למשטרה: ''זה פייק ניוז''

המודעה המזויפת שהופצה ברשתות (צילום מסך)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

תושבים בבאר שבע, יוצאי בריה''מ וגם מי שהרשתות החברתיות מזהים ככאלה, קיבלו דרך הרשתות החברתיות פוסט, כביכול מטעמו של אביגדור ליברמן בה נכתב:  "ישראל ביתנו תשים סוף למנהג הברברי שנקרא ברית מילה.  השנה היא 2019 ומוהל הוא עדיין מקצוע שהחרדים עובדים בו במקום למצוא עבודה אמיתית לא עוד!". המודעה עוררה סערה ולא רק בקרב עולים או יוצאי חבר העמים. 

''מי שמפרסם דבר כזה, לא מבין את המנטליות של יוצאי חבר העמים בישראל'', אומר מיכאל, שחיכה בתחנת האוטובוס ברחוב הצבי והפוסט הגיע גם לפייסבוק שלו. ''אני הבנתי מיד שמודבר בזיוף, אבל אחרים אולי לא. ליברמן אולי חילוני, אבל הוא ישראלי ויהודי - אולי יותר ממי שהפיצו את זה נגדו''.

 הופץ כפוסט בפייסבוק, התברר כשקר (צילום מסך)

הפוסט ערוך כך, שכביכול  פורסם בדף האישי של ליברמן. הבוקר (שלישי) כתב ליברמן בדף הפייסבוק שלו : "ישראל ביתנו מבהירה שהידיעה שישראל ביתנו תשים סוף למנהג  ברית המילה אינה נכונה אנחנו במפלגת ישראל ביתנו בעד המסורת היהודית ומתנגדים לכפייה דתית  ישראל ביתנו תילחם בכל הכוח בהפצת פייק ניוז ושקרים . המפלגה צפויה לפנות למשטרה בנושא ולהגיש תלונה נגד מפיצי הפייק ניוז בשעות הקרובות".

אריה וישנבצקי, דובר מפלגת ישראל ביתנו: "יצאנו עכשיו לקרב בלימה נגד ההסתה השקרית. עשו פוטושופ בחשבון הטוויטר של ליברמן וזה רץ כל הלילה בכל מיני קבוצות. בעוד זמן קצר תוגש תלונה במשטרה'', בישראל ביתנו מעריכים כי מאחורי המודעה עומדים יריביו הפוליטיים.

תגובות

End of content

No more pages to load