• 21 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סמוך לשעה 21:00: צבע אדום בשדרות, איבים, מכללת ספיר

השקט המתוח הופר: אזעקות צבע אדום בשדרות, איבים, מכללת ספיר - אחרי יום של הפגנות ובלוני תבערה. תושבים בעוטף: ''שמענו יירוטים''

אזעקת צבע אדום (צילום הדמיה: אפי אליאן CC BY 3.0 וויקיפדיה)

אחרי יום מתוח - ירי רקטות לעבר שדרות. סמוך לשעה 21:00 הושמעה אזעקת צבע אדום בשדרות איבים ומכללת ספיר. על פי עדויות תושבים, נשמעו יירוטים וקולות נפץ. לעת עתה לא ידוע על נפגעים או נזק, כוחות צה''ל ופיקוד העורף בודקים בגזרה.

האיזור שהוזעק (צילום מסך מאפליקציית כומתה)​​​​​​​

מוקדם יותר הבוקר, ארעו בגזרה שלוש שריפות כתוצאה מבלוני תבערה. דובר צה''ל הודיע כי הופעלה אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ובקיבוצים אור הנר, ניר עם, ארז, גבים וביישוב איבים. הפרטים בבדיקה. על פי תושבים בעוטף, נשמעו חמישה שיגורים ושלושה קולות של מיירטים.

מקורות פלסטינים מדברים ברגעים אלה על כוחות סוררים - ולא חמאס, שביצעו את הירי. האזעקה האחרונה בגזרה הייתה לפני כחודש.

וידאו: יירוטים מעל שדרות (צילום: שוהם דדון, שיתוף קודקוד ביטחון)
​​​​​​​


​​​​​​​על פי התקשורת הפלסטינית, צה''ל משיב באש ארטילרית לעבר מקורות הירי. 

בשעה 21:21 מעדכן דובר צה''ל כי בהמשך לדיווח על אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ובקיבוצים אור הנר, ניר עם, ארז, גבים וביישוב איבים, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על-ידי לוחמי "כיפת ברזל". על פי דיווחים בתקשורת הפלסטינית, יש פצוע אחד באיזור בית חאנון, בצפון הרצועה, אשר נפצע, לדברי מקורות, מרסיס של טיל כיפת ברזל. 

מקורות פלסטינים מדווחים בשעה 21:35, כי צה"ל ירה פגז לעבר עמדת חמאס, סמוך ליד בית הקברות במזרח ברצועה.

ממועצה אזורית אשכול נמסר,  כי בוצע ירי לעבר העיר שדרות ושער הנגב והופעלה מערכת כיפת ברזל. ''אנו נמצאים בקשר עם הצבא ואין שינוי בהנחיות לתושבים'', נמסר מהמועצה.

תגובות

End of content

No more pages to load