• 24 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תיעוד בלעדי: גנב הפלאפונים פעל גם בדימונה, אתמול הוא נעצר

הוא הציג את עצמו בשם ''עבד'', קבע לקנות פלאפונים וברח בלי לשלם. ''כשהוא מחליט לברוח, הוא נותן גז ולא רואה בעיניים. הוא מסתובב חופשי ועוד ידרוס מישהו'', אומר אחד הקורבנות. הבוקר הוא נעצר

הנגב נמלט (ברכב הלבן) (צילום מצלמת אבטחה)

גנב הפלאפונים שפעל בבאר שבע, כך מספרים לברנז'ה NEWS עדי ראיה, ביצע את זממנו גם בדימונה. ''אתמול ב-4:00 לפנות בוקר התייצבנו, אני וקורבן נוסף לגניבה, בתחנה בבאר שבע, אחרי שנקראנו לזהות את הבחור שגנב לנו את הפלאפון'', מספר גבי, שביום שישי האחרון נפל קורבן לגניבה, מבחינתו שוד, של המכשיר הסלולרי. מתברר שבמשטרה היו ערים לפרסומים, הקשיבו לתלונות שהתקבלו וערכו פעולה במספר מישורים על מנת להגיע לחשוד, אשר נחקר בינתיים. מדובר בצעיר, תושב תל שבע.

​​​​​​​

ישראל ליאל, תושב דימונה, קרא את הכתבה בברנז'ה NEWS וזיהה מיד את האופן הפעולה של נגב הפלאפונים: הוא קובע עם אנשים שמציעים את הטלפון למכירה, נפגש איתם כשהוא יושב במכונית המותנעת, מבקש לבחון את המכשיר, מאיץ ובורח. ''הוא עוד ידרוס מישהו, כשהוא בורח הוא לא רואה בעיניים''.

וידאו: תיעוד גניבה בדימונה (צילום מצלמת אבטחה)
​​​​​​​לפני שפגש בליאל, התקשר האיש וסיפר שעשה תאונה - ושילם לנהגת 300 שקלים על מנת לסגור עניין, כי ''עוד מעט הייתה מגיעה משטרה''. 

גם גבי, שנפל קורבן לגניבה ביום שישי האחרון, לא נרגע ממה שקרה. ''לפנות בוקר היינו במשטרה. ליוויתי את אחד הקורבנות, בחור שגם נגנב לו הטלפון וזיהינו את הגנב. כמובן, הנגב מכחיש שזה הוא''.

החשוד, כך מתברר, יודע לדבר יפה וגם מבטיח לשלם בנדיבות על המכשיר. אם הצליח למשוך אליו את הקורבנות - הוא יברח ברגע שהטלפון יהיה בידו. ספק אם הוא יכול לעשות הרבה עם המכשיר: ככל שהקורבנות ממהרים להודיע למשטרה ולחברת הסלולר, כך ניתן להשבית את המכשיר מרחוק. לכל מכשיר מספר IMEI ייחודי, המאפשר בין היתר לזהות אותו (גם אם המנוי עבר ספק) ולבצע פקודה מרחוק, המשביתה את המכשיר. אלא שסחורות גנובות מחליפות ידיים מהר ולעיתים הטלפון כבר נמכר לאחר והגנב שילשל את הכסף לכיסו.

במקרים של גניבות סלולרים, כמו גם בכל עבירה אחרת, חשוב להגיש תלונה למשטרה, שגם אם אינה תופסת את החשוד מיד, יכולה להפעיל מגוון כלים. במקרה זה, הצלבת המידע ברשתות ועדויות הקורבנות, סייעו להביא לתפיסתו של חשוד. 

לפני קצת יותר משנתיים, בחודש אפריל 2017, פעלה בבאר שבע נוכלת, אשר פעלה בשיטה מעט דומה: הייתה פונה לאנשים שהציעו למכירה טלפונים או שעונים דרך רשתות חברתיות, קובעת לשלוח אליהם מישהו לבצע את העסקה, שהייתה נערכת בכל המקרים ברחוב. הקונים, במקרה זה, התאכזבו לגלות שקיבלו תשלום בשקלים מזוייפים. 

קרא עוד:

כך תילחמו במכת גניבות הסמאטרפונים בבאר שבע

תגובות

End of content

No more pages to load

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_ugm71iianr1u2psm2l2qip0o55, O_RDWR) failed: No space left on device (28)

Filename: libraries/facebook.php

Line Number: 61