• 30 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''מכרתי את הטלפון שלך, מילאתי דלק על חשבונך'': כנופיה פועלת בב''ש

כנופייה מנצלת את תמימותם של תושבי ב''ש וגונבת להם פלאפונים. ''הגנב התקשר אליי וצחק לי בפנים, מכר את הטלפון לאחר ועשה קופה''. בשבוע האחרון ארעו מספר מקרים והגנב ממשיך במעלליו

הרכב ובו הבחור שגנב את הטלפון וקורבן העבירה (עומד) (צילום מצלמת אבטחה)

גבי (שמו מלא שמור במערכת), לא מאמין שזה קרה לו: ביום שישי האחרון, סמוך לשעה 13:30, בעת שהיה עסוק בטיפול בבית שלו, בכניסה ברחוב רבנו תם, נשדד לאור היום. ''הייתי בכניסה לדירה שלי. עצר לידי רכב ובו שני בני מיעוטים, עם מבטא ערבי. אחד מהם שאל באדיבות איזה טלפון יש לי ואם אני מעוניין למכור. אמרתי לו שאני מוכן למכור אם הוא יציע מחיר טוב. הבחור נראה רציני. הטא אמר לי, בעודו יושב באוטו שאתן לו לראות את הטלפון ואם זה מתאים, הוא ישלם על המקום. נתתי לו את הטלפון, הוא לחץ על הגז ונעלם מהמקום. הודעתי למשטרה ולחברת הסלולר והטלפון הושבת''.

תכתובת בין הגנב לקורבן העבירה​​​​​​​

בינתיים, הבחור הספיק לבצע שיחות ולתקשר איתי בפייסבוק. הוא צחק לי בפנים: ''אחי, מכרתי את הטלפון ומילאתי מיכל דלק שלם על חשבונך''. גבי מספר שהוא הצליח לעשות את זה ל-3 אנשים נוספים, באותה שיטה. ''אנשים נפלו לזה. חשבו שאולי הולכים למכור את הטלפון במחיר טוב, אבל למעשה, הבחור גנב אותם מול הפנים ונעלם. הוא ממשיך להסתובב בבאר שבע. אנשים צריכים להיזהר''.

טלפונים סלולריים הפכו יעד לגניבה, לא רק בגלל מחירם: המידע האישי המאוחסן בהם כולל ססמאות, לעיתים גם לאמצעי תשלום ומידע אינטימי. הגנבים פועלים בזריזות: הם תרים אחר טלפון שהונח על השולחן בבית קפה, בכיס בתיק ובמיוחד, בעגלות תינוקות. הם מחכים לרגע המתאים, מנצלים לחץ או בלבול.

צילום ובו תיעוד הגניבה בבאר שבע הופץ ברשתות החברתיות ויש כבר מי שזיהו את המקרים. ''אני לא מכיר את הגנב, אין לי מושג מאיפה הוא, אבל מישהו שלח לי צילום של הרכב, כי הצליח לתעד אותו במצלמת אבטחה. צריך לפקוח עיניים''.


תגובות

End of content

No more pages to load