• 11 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אוהדי הפועל באר שבע תומכים בהעברת בסיס המודיעין לנגב

40,000 אוהדי הפועל ב''ש הביעו תמיכה ביוזמה להעברת קריית המודיעין לנגב. האם אוהדי האלופה ישכנעו את ראש הממשלה?

ד''ר לוצאטו (אלבום אישי), הדמיית קריית המודיעין (צילום: מנהלת המעבר דרומה)

אוהדי הפועל באר שבע פרסמו הודעת תמיכה בהעברת קריית מודיעין לנגב. ד''ר אסתר לוצאטו, שמונתה לאחרונה כחברה בוועדת ההיתרים מובילה לאחרונה מאבק ציבורי להעברת קריית המודיעין הצה''לית לאזור ליקית, בין עומר לצומת שוקת. בהקמת קריית המודיעין הושקעו עד כה כ-300 מיליון שקלים, אך המעבר טורפד על ידי בכירים ב-8200, שאינם מוכנים לעזוב את איזור המרכז. אם יאולצו לעשות כן, הם עלולים לעזוב את צה''ל לטובת המגזר הפרטי. 

השיקול להעברת מחנות צה''ל דרומה, בהם קריית המודיעין, הוא פינוי קרקעות בעלות ערך נדל''ני גבוה מאוד במרכז הארץ. עם זאת, המהלך, שנערך בשנים האחרונות, נתקל לכל אורכו בהתנגדויות רבות.

תמיכת אוהדי הפועל באר שבע פורסם בדף "וסרמילה" המונה כ-40 אלף עוקבים הודעת תמיכה במאבק וקראו לאנשים נוספים בנגב להצטרף אף הם. בפוסט שפרסמו האוהדים נכתב: "גם אנחנו מצטרפים למאבק שמובילה אוהדת הקבוצה, הגברת אתי לוצאטו למען מטרה חשובה עבור הנגב כולו - שווה קריאה ותמיכה!''.

לדבריהם, ''בימים אלה, מתחת לאף של כולנו, לחצים חזקים מופעלים על מקבלי ההחלטות לדחייה (ששווה לביטול) של הפרויקט הלאומי להורדת בסיסי המודיעין של צה"ל לנגב, ומה התירוץ? חסרים 7 ק"מ של מסילת רכבת''. הסיבות עמוקות וסבוכות יותר מאשר קו הרכבת והן הוצגו, בחלקן, בכנס שנערך במכון מנדל למנהיגות, לפני כשנה וחצי. 

משרתי 8200 מעדיפים לגור בתל אביב, מתוך מידע שנחשף בכנס שנערך במכון מנדל (צילום: דני בלר)

לדברי האוהדים ''למען הסר ספק - זהו הפרויקט הגדול והמשמעותי ביותר לנגב שצפוי להכניס ב-20 השנים הקרובות 60 מיליארד שקלים, ליצור עשרות אלפי מקומות עבודה, למנוע הפסדים לבעלי הנדל"ן, להעלות את המשכורת הממוצעת, למנוע מילדינו לעזוב למרכז ולחזק את צה"ל (לפי דו"ח מבקר המדינה)''. גם מול טענה זו ישנה תפיסה אחרת, של מחקרים שנעשו על ידי אוני' בן גוריון וגופים אקדמיים אחרים, על פיה למעבר צה''ל לנגב השפעה מועטה על התושבים.

עם זאת, מזהירים בפוסט: ''שני הפרויקטים הקטנים יותר,קריית התקשוב ועיר הבה"דים, אינם הבשורה שאנו מחכים לה. מה יקרה אם הפרוייקט יתבטל? בין היתר, חברות בינלאומיות יעזבו את הנגב (הגיעו בשביל הפרויקט), מחירי הבתים שלנו יצנחו, והנגב ימשיך להיות טוב רק למלחמות וטילים. לנגב מגיע יותר! יותר חינוך, יותר בריאות, יותר הכנסות ויותר תעסוקה - וכל זה לא יקרה בגלל 7 ק"מ של מסילת רכבת?''.

בשבוע שעבר, במפגש עם נכבדי הבדואים לרגל חג הקורבן, אמר הרמטכ''ל, רא''ל אביב כוכבי, כי הוא ''רואה חשיבות גדולה במעבר קריית המודיעין לנגב''. גם אישי ציבור אחרים בנגב תומכים בהעברת בסיסי המודיעין, בהם ראש עיריית דימונה בני ביטון וראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'. בחדרי החדרים של קובעי המדיניות, מדברים היום בנגב על ''נקודת האל-חזור'': ללא שובר שיוויון, הנגב עלול להגיע למצב ממנו לא יוכל להשתקם עוד. 


תגובות

End of content

No more pages to load