• 15 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קווי התחבורה הציבורית במתכונת מצומצמת, בשל חג הקורבן

תתאזרו בהרבה סבלנות: דן באר שבע ומטרופולין, המפעילות את קווי התחבורה הציבורית, מודיעות כי השבוע תצומצם תדירות הקווים, בשל חג הקורבן

צילום: מטרופולין (יח''צ), דן באר שבע (דני בלר)

שינויים בקווי האוטובוס של חברת דן באר שבע, הזכיינית המפעילה את התחברוה העירונית בב''ש ומטרופולין, בשל חג עיד אל אחדה, החל השבוע. חלק מהקווים יצומצמו בתאריכים שבין ה-11 ל-15 באוגוסט. צמצום הקווים מגיע כשגם בחלופה השניה לנסיעה בתחבורה הציבורית, רכבת ישראל,היה חשש שיבושים בשל חבלה בכבלי תקשורת בלוד, המשפיעים מערכת האיתות בקווים הנוסעים דרומה מהעיר. צוותים טכניים של רכבת ישראל עמלו קשה על מנת למזער את הנזקים. 

שינויים כאלה היו גם בשנה שעברה, בתקופה זו של השנה. 

חג הקורבן, עיד אל-אדחא (عيد الأضحى), מכונה גם "החג הגדול". זהו  חג מוסלמי המציין את המועד לקיום החג', העלייה לרגל למכה. הוא נחגג החל מהיום העשירי של חודש ד'ו אל-חיג'ה (החודש האחרון בלוח המוסלמי) וממשיך ארבעה ימים. העלייה לרגל עצמה נמשכת כשבוע, וחג הקורבן מציין את אחד השיאים בטקסים הנהוגים בה. אלו שמקיימים את החג בביתם מקיימים טקס דומה לזה הנהוג באותו יום במכה, שעיקרו הקרבת טלה כקורבן והכנת בשרו למאכל בסעודת החג או כתרומה לעניים. גם הדרוזים חוגגים את חג הקורבן בתאריך זהה לחג המקביל אצל המוסלמים, אם כי מנהגי החג אצל הדרוזים שונים. זה החג החשוב ביותר לבני העדה הדרוזית.

עובדים מוסלמים ועובדים דרוזים רשאים להיעדר מעבודתם במהלך ימי החג מבלי ששכרם ייפגע. על פי החוק הישראלי, כלל העובדים זכאים להיעדר מעבודתם בהתאם לחגים הנהוגים בדתם.


תגובות

End of content

No more pages to load