• 27 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תרומה של 70 מיליון ש' - להקמת מרכז בעלי חיים חווייתי בב''ש

התרומה הינה הגדולה מסוגה שהתקבלה בעיריית ב''ש מקרן מנדל, לטובת הקמתו של מרכז חוויתי, שיאפשר למבקרים להכיר טוב יותר את בעלי החיים ותפקידם ביקום

הדמיית המרכז החווייתי (איור: קרן מנדל)

ראש העיר של באר שבע, מר רוביק דנילוביץ', הודיע הבוקר, ראשון, על תרומה בגובה 20 מיליון דולר (כ-70 מיליון שקלים) מקרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, קליבלנד, אוהיו. התרומה תממן את הקמת מרכז חוויתי - קיימות בעלי חיים - פרויקט ייחודי של עיריית באר שבע, העתיד להיפתח לקהל המבקרים במהלך שנת 2021.

תרומה זו הינה התרומה המשמעותית השניה של קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל לפרוייקט חינוכי מוביל וייחודי בבאר שבע. התרומה הקודמת היתה תרומה בת 5 מיליון דולר להקמת מוזיאון הילדים ה"לונדע" ע"ש ג'ק, ג'ןזף ומורטון מנדל.  ה"לונדע" הינו מוזיאון חוויתי ייחודי המעודד בילוי משפחתי, רב גילאי אינטראקטיבי, המאפשר למידה באמצעות משחק וזוכה להצלחה עצומה, אשר הביא לחדשנות בתחום תרבות הפנאי של המשפחה בישראל.

הפרויקט החדש - מרכז קיימות חוויתי לבעלי חיים -  יהווה מרכז חדשני לאינטראקציה חינוכית בין האדם ובעלי החיים. המרכז יאפשר להכיר את הרגלי החיים של בעלי החיים, את תרומתם ליקום, את מערכות הקשר בין בעלי החיים השונים, את התנהלותם המשפחתית של בעלי החיים, ויאפשר הבנה של מערכות אקולוגיות על פני כדור הארץ .

מורט מנדל, יו"ר קרן מנדל המסור מזה עשרות שנים לשגשוגה של מדינת ישראל ואזרחיה, תרם עד כה בישראל באמצעות קרן מנדל, בין היתר: 7 מיליון דולר להקמת מרכז מתקדם לחדשנות חינוכית בירוחם, 5 מיליון דולר להקמת מוזיאון עולם הילדים – לונדע בעיר באר שבע, 25 מיליון דולר להקמת הקמפוס החדש והבניין החדש של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל בירושלים, מעל ל- 40 מיליון דולר לאוניברסיטה העברית, 14 מיליון דולר לאוניברסיטת בן גוריון ועוד.

מורטון ל. מנדל, יו"ר ונשיא קרן מנדל, אמר: ''קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל גאה להמשיך ולתמוך בפרויקטים חינוכיים ייחודיים ומשמעותיים בבאר שבע לרווחת תושבי באר שבע ותושבי הנגב בכללותו. הקרן מאמינה שהפרויקט החדש יסייע לשיפור נוסף של מערכות החינוך בבאר שבע ולהגברת ההבנה של מערכות היחסים בין האדם ובעלי החיים''.

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע, אמר: "העיר באר שבע בשותפות גדולה ובתרומה נדיבה (הגדולה ביותר בהיסטוריה של העיר באר שבע) של קרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, מקימה מיזם בינלאומי חדשני, שיהווה פריצת דרך עולמית ביחס של בני האדם לבעלי החיים והאינטראקציה ביניהם. מרכז הקיימות לבעלי חיים הוא מרכז לכל המשפחה והוא ישלב חוויה, ריגוש סקרנות, חדשנות ויצירתיות, תוך לימוד, הנאה והעשרה. הוא מתאים לכלל הגילאים ומבטא חלק מרכזי מהמדיניות העירונית ומתפיסת העולם הגלובלית של בירת ההזדמנויות, באר שבע. אנו מלאי הערכה לקרן ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, על השותפות האמיצה שנרקמה עם העיר באר שבע ותושביה, כבר בהקמתו של ה'לונדע' , שהפך למוביל ולמתקדם בתרבות הפנאי בארץ. הקמת מיזמים בינלאומיים כאלה בנגב, מהווים אבן שואבת חינוכית, תיירותית, תרבותית וכלכלית''.


תגובות

End of content

No more pages to load