• 02 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חמאס מחמם את הגזרה: עשרות בלוני תבערה ונפץ הופרחו, עימותים בגדר

אחרי חדירת מחבל אתמול, חמאס משגר היום, משעות הבוקר, עשרות בלוני תבערה ונפץ לעבר יישובי הנגב. מאות מפגינים ליד הגדר מתעמתים עם צה''ל

היערכות צה''ל על גבול הרצועה (צילום: דובר צה''ל)

חמאס מחמם את הגזרה לקראת סבב לחימה נוסף, אך הוא ורק הוא שולט על גובה הלהבות. אחרי שאתמול, חמישי, הצליח מחבל לחדור לשטח ישראל ולשהות בו כשעתיים, התעמת עם כוח צה''ל והצליח לפצוע קצין מילואים ושני חיילים וחוסל, היום שבות ומתרחשות הפגנות ליד הגדר. על פי דיווחים מעזה, מאות מפגינים הצליחו להגיע עד לגדר, כאשר כוחות הריסון של חמאס לא הצליחו, לדברי אותם מקורות, לרסן אותם - והם הגיעו עד לגדר. לפי דיווח לא מאומת, יש במקום מספר פצועים, בהם ילדים שהשתתפו בהפגנות.

וידאו: דברי הרמטכ''ל באוגדת עזה, השבוע (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​ 


משעות הצהריים הופרחו לישראל עשרות בלוני תבערה ונפץ, אשר גרמו לפחות לדליקה אחת ברחבי העוטף. גורמים בעזה מדווחים על הפלת כלי טיס בלתי מאויש של צה''ל. מבחינת תושבי העוטף, מדובר בשיגרה מקוממת ובידיעה ברורה כי הטפטוף הנוכחי יוביל לעימות נוסף. גם הרמטכ''ל, אביב כוכבי, אמר השבוע כי אסור לשקט היחסי להטעות את המרחב. 

הדברים נאמרו במהלך תרגיל רחב היקף של אוגדת עזה. מדובר בתרגיל הגדול ביותר בגזרת רצועת עזה מאז מבצע "צוק איתן" בהשתתפות שמונה מפקדות חטיבתיות, מאות אנשי מילואים, כוחות חיל אוויר וכוחות חיל הים של זירת אשדוד.
בין  התרחישים מרכזיים שתורגלו – פשיטה מאזור החוף, פינוי פצועים מוסק, פשיטה על ישוב, פינוי תושבים ותרגול פשיטה על שכונה בצפון הרצועה.

הפעם, לפחות  על פי התרגיל, צה''ל מתכונן לפעולה מהירה בהתאם לדגשי הרמטכ"ל: שלילת יכולות אויב בקצב גבוה והכרעה מהירה, זאת מתוך ידיעה כי בידי חמאס ארטירליה בעלת יכולות משופרות, שבאה לידי ביטוי בסבב האחרון. כיום כבר לא מדבר על טווח של 7 קילומטרים הנמצא בסכנה, אלא ברדיוס של כ-40 קילומטרים, בתוכו ערים גדולות: באר שבע, אשקלון ואשדוד. סבב ארוך לא רק יכול להיות הרסני במקרה של פגיעת רקטות, אלא גם בעל השלכות חמורות לכלכלת הערים, שגם כך מתמודדות עם קשיים.

תגובות

End of content

No more pages to load