• 07 דצמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נותנת את הקול על הבמה

עינב נוה, חיילת בת 20 מעומר, מתמודדת ב''דה ווייס''. היא צמחה בלהקת הצעירים המקומית והצליחה לרגש את השופטים בתחרות. ''המוסיקה מחברת אותי לאני האמיתי שלי... כשאני עולה על הבמה, הכל נפתח ומתפרץ החוצה''

עינב נוה (צילום: מיכה לובטון Micha.loubaton Reshettv)

הקהל לא יכול שלא להתאהב בעינב נוה, החיילת בת ה-20 בעומר, שמתמודדת ב''דה ווייס''. השירה שלה ריגשה את הצופים והרשימה את השופטים והיא אחד הדברים הטובים שקרו בעונה הנוכחית של התוכנית הפופולרית. 

''אני חיה ונושמת במה מגיל צעיר'', אומרת לברנז'ה NEWS עינב. ''מאז שאני זוכרת את עצמי אני רוקדת ושרה. הייתי ילדה גמישה מאוד והייתי מתעמלת בהתעמלות אמנותית ומתחרה בתחום, עד שנפצעתי ונאלצתי להפסיק,  כך שהשירה תפסה מקום מרכזי. המשכתי  לפתח את השירה בלהקת הנוער. גדלתי והתפתחתי במשך 10 שנים בלהקת "צעירי עומר" מבית מרכז אריאלה לאמנויות הבמה. הייתי סולנית וייצגתי יחד עם חברי הלקה את היישוב על הבמות ברחבי הארץ, אם זה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, במכביה, ב''הבימה'' ובטקסים רבים ומגוונים, זאת לצד לימודי פיתוח קול''.

וידאו: עינב נוה ב''דה וויס'', שלב הדו-קרב (רשת TV)


את יודעת לשיר, אין ספק. את גם מנגנת?
''אני מנגנת על פסנתר, פסנתר זו אהבה מאד גדולה שלי'', אומרת עינב. ''אני אוהבת להסתגר ולנגן בחדר  ולהתחבר לעצמי בעזרת הכתיבה וההלחנה.  המוסיקה והפסנתר מוציאים ממני דברים טובים והנשמה שלי פורחת''. 

מהי מוסיקה בשבילך?
''המוסיקה מחברת אותי לאני אמיתי שלי. אני אדם שקט וביישן וברגע שאני עולה על הבמה ושרה, הכל נפתח ומתפרץ החוצה. ברגע אחד עינב העדינה והשקטה הופכת לחיית במה. זה בוער בי ועל הבמה הכל מתפרץ''.

וההחלטה להתמודד בתוכנית?
''הגעתי לתכנית 'דה ווייס' בידיעה שזה הרגע הנכון עבורי. אני בשלה ומגובשת לצאת עם האמת שלי וזו פלטפורמה נהדרת לחשיפה ולתחום. אני שמחה להיות חלק מהנבחרת של נסרין ברכה קדרי, כי אני מתחברת לסגנון שירה שלה, היא שרה מהנשמה. יחד עם זאת, הייתי שמחה להיות בכל אחת מהנבחרות''. 

עינב נוה (משמאל) (צילום: מיכה לובטון Micha.loubaton Reshettv)​​​​​​​

בתוכנית יש כמה מנטורים. מה שהיה קורה אם מנטור אחר היה מסתובב אלייך?
''כל מנטור שהיה מסתובב אליי, הייתי מאושרת באותה המידה, כי מכל אחד הייתי לוקחת משהו ולומדת ממנו.מעברי עיבודים מיוחדים, דורון היה בוחר לי שירים ומתאים לי את הבחירות הנכונות שהופכות ללהיטים, ושלומי ויובל, היו עובדים איתי סלסולים מיוחדים עבורי''.

האווירה מלחיצה? כי להתמודד בתוכנית זה אומר לעמוד כל פעם למבחן
''באודישנים הראשונים חוויתי לחץ גדול, שהייתי בין המתמודדים האחרונים שעלו לבמה, כך שכל הנבחרות היו כמעט מלאות ונשארו מקומות בודדים לכל מנטור בנבחרת כך גם כמות הסיבובים''.

''אני נהנית מכל רגע בתוכנית הן מהתהליך, האודישנים, ההכנות, החזרות, הצילומים, משתדלת לקחת משהו וללמוד מכל דבר להמשך, דברים שאשתמש בהם לאחר התוכנית . בעיניי, זוהי זכות לקבל קרש קפיצה להצלחה בתחום, במטרה ליצור ולגעת עם המוסיקה שלי באנשים. זו ההצלחה שלי''.

התוכנית שפתחה את הדלת להמון אמנים מצליחים

עינב מתחרה בתוכנית שפתחה את הדלת ללא מעט אמנים מצליחים:   אימרי זיו התחרה בעונה הראשונה של "The Voice", הוא הגיע לשלב הדו-קרב שם הפסיד לאורית שלום, אך מאוחר יותר זכה בתוכנית ונבחר לייצג את ישראל באירוויזיון 2017, בקייב, אוקראינה.  גיא ויהל, שזכו להכרה כאשר התחרו בעונה הראשונה,בה היו בנבחרת של אביב גפן. ב-2012 הוציאו את סינגל הראשון שלהם, ''רצים באוויר'' שזכה להצלחה רבה.
יובל דיין, שזכתה להכרה בעונה הראשונה של תוכנית זאת כאשר שרה באודישן את "שאריות של החיים" של הפרויקט של עידן רייכל. דיין בחרה להצטרף לנבחרת של שלומי שבת. היא זכתה להצלחה רבה ושירים רבים שלה זכו גם הם להצלחה רבה. דיין חזרה בעונה החמישית של תוכנית זאת בתור שופטת, ביחד עם שלומי שבת.
צחי הלוי, חבר בלהקת "מיומנה" מ-1999, שזכה לפרסום רק בעונה הראשונה של התוכנית. הוא עבר את האודישן אחרי שביצע את "Rolling in the Deep" של אדל, ובחר להיות בנבחרת של שלומי שבת. 

תגובות

End of content

No more pages to load