• 13 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בואו לשבור את השרב: הערב, במוזיאון - שירי באר שבע

כחלק מהתערוכה ''היו זמנים בבאר שבע'', החל מהשעה 19:00 - יארח מוזיאון הנגב ערד שירים וסיפורים על העיר של פעם

בכירי העירייה שרים במוזיאון (צילום: יאיר נגיד)

השרב אמור להישבר הערב - וזאת הזדמנות לקצת תרבות: היום, רביעי ה-17 ביולי, בשעה 20:00, יתקיים ערב שירי הנגב ובאר שבע עם עודד שוהם, מנהל הקתדרה בעירונית בבאר שבע, כחלק מהתערוכה ''היו זמנים בבאר שבע''. בין לבין ישולבו קטעי קריאה על הנגב בהנחיית ד"ר זאב זיוון. האירוע יחל ב-19:00 בסיור מודרך בתערוכה עם אוצרת המוזאון והתערוכה, ד"ר דליה מנור.

ד"ר זאב זיוון, תושב הנגב, הקדיש הרבה מכוחו לנגב ולחקר הנגב. כיום הוא מדריך פעיל ומרצה מן החוץ במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. ספריו עוסקים רבות בנגב בהם, "מניצנה עד אילת- עשור ראשון למדינת ישראל בנגב הדרומי" ו"נגבולוג - סיפורים מן הדרך".

התערוכה "היו זמנים בבאר שבע" חושפת תצלומים, כרזות, מסמכים וסרטים המתארים את חיי העיר בעשורים הראשונים להקמתה לפני 70 שנה, ונוצרה מתוך יוזמה של הארכיון הציוני המרכזי לכבוד שנת ה-100 להיווסדו, ובשיתוף ארכיון הסרטים היהודיים ע"ש שפילברג שמציין 50 שנים להקמתו יחד עם אוצרת ומנהל המוזאון ד"ר דליה מנור. התערוכה מציגה את הסביבה, האנשים, המקומות, ומוסדות ואירועים שנשכחו עם הזמן, וכמו כן היא מצליחה לשקף תפיסות ואג'נדות של הגופים הגדולים שיישבו את הנגב, ומראה מה הם בחרו לתעד ובמיוחד - איך לתעד.

הכניסה בתשלום.


תגובות

End of content

No more pages to load