• 13 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

זוכי האולימפיאדה לפיזיקה ברובם ממרכז הארץ, אך הוכשרו בב''ש

תלמידי נבחרת ישראל באולימפיאדה לפיזיקה לשנת 2019 זכו בחמש מדליות והם בעשירייה המובילה בעולם, אך ברובם, גרים במרכז. את ההכשרה לקראת התחרות קיבלו בבאר שבע

זכו באוליפיאדה, הוכשרו בבאר שבע (צילום: יח''צ)

תלמידי נבחרת ישראל באולימפיאדה לפיזיקה לשנת 2019 זכו בחמש מדליות – 2 זהב, 2 כסף ואחת ארד. הנבחרת, המורכבת מחמישה תלמידים מובחרים שהתאמנו במשך כשנתיים, התברגה למקום השמיני, בעשיריה המובילה. בתחרות השתתפו 360 תלמידים מ-78 נבחרות בינלאומיות יחד עם 250 מלווים ואורחים שהגיעו לישראל.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס הובילו את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים. נבחרת ישראל בפיזיקה הוכשרה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בהובלת פרופ' חזי יצחק כמנהל האקדמי.

התחרות התפרסה על פני שבוע ימים, כשיומיים מתוכם הוקדשו למבחני תיאוריה ומעבדה. במסגרת המבחן התיאורטי נדרשו המתמודדים להשיב על סדרת שאלות שחוברו על ידי ועדה אקדמית מיוחדת שהוקמה לצורך התחרות באוניברסיטת תל אביב. בתום המבחנים, התכנס צוות מומחים לפיזיקה שגויס במיוחד. הצוות בדק את מבחני המשתתפים ובתום הבדיקה נקבעו ציוני המתמודדים. לבסוף, עברה התחרות לשלב האחרון שבמסגרתו נקבעו הזוכים במדליות ומצטייני התחרות.

להלן רשימת ההישגים של הנבחרת הישראלית:

מדליית זהב - אייל וולך, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר ע"ש מוסינזון בהוד השרון. מדליית זהב - אביב טלינגר, תלמיד כיתה י"א, מבית הספר הדמוקרטי ע"ש יעקב חזן בכפר סבא. מדליית כסף - עמרי רבד, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר צפית בכפר מנחם. מדליית כסף - ערן מן, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר צפית בכפר מנחם.מדליית ארד - יהונתן חסון, תלמיד כיתה י"ב, מבית הספר הכפר הירוק ברמת השרון.

"ההישג האדיר של התלמידים שלנו מהווה בעבורנו גאווה גדולה, והוא מציב את מדינת ישראל בראש רשימת המדינות המובילות בתחום הפיזיקה. ההון האנושי הוא מנוע הקיטור החשוב ביותר שיש למדינת ישראל, שהזוכים מסמנים את כיוון הדרך העתידית של המדינה. אני בטוח שעוד נראה אותם בעתיד תופסים את שדרת הפיקוד של עולם המדע, ומובילים את ישראל לפריצות דרך חדשניות", אמר שר החינוך, הרב רפי פרץ.

במהלך שהותם בישראל טיילו התלמידים ומלוויהם באתרים שונים בארץ במטרה להכיר את נופי הארץ והתרבות. את האירוע הבינלאומי הובילו במשרד החינוך, המינהל לתקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע.

נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ: "מרכז חוסידמן ואוניברסיטת בן-גוריון, גאים בתלמידי נבחרת ישראל בפיזיקה על זכייתם והישגיהם. המרכז מוביל את פעילות הנבחרת ויחד עם המאמן וצוות המדריכים המצוין משקיעים בתלמידים ומכוונים אותם למימוש יכולותיהם להצלחה ומצוינות. הזכייה הינה תוצאה של מסירותם הרבה של התלמידים וכל המעורבים בעשייה".

"החל מפברואר 2018, מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מנהל את פרויקט הנבחרת הארצית בפיזיקה שהינו מיזם משותף למדעני העתיד ומשרד החינוך. השנה האחרונה הייתה מאתגרת במיוחד, מאחר שחצי מצוות המדריכים והמאמנים של הפרויקט נרתם להכנת האולימפיאדה עצמה שהתקיימה לראשונה בישראל. בכל זאת – תודות למאמצים המשותפים של הצוות המקצועי והנהלת המרכז, לתלמידים המוכשרים ולהוריהם התומכים. הצלחנו להגיע להישגים מרשימים מאוד ולמצב את עצמנו במקום השמיני בעולם. אני גאה מאוד בתלמידים שלנו, במחויבות שלהם ובמאמצים שהשקיעו על מנת לייצג את המדינה בכבוד ולראיה – ההישגים שהגיעו אליהם", כך אמרה ציונה אלקיים-כהן, מנהלת מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע.

תגובות

End of content

No more pages to load